02.10.2013

Orły Suwałki inaugurują sezon w ...

Po zakończeniu sezonu 2012/2013 unihokeiści suwalskich Orłów cieszyli się z awansu do Ekstra Ligi. Jesienią, tuż przed inauguracją sezonu 2013/2014 zbierają siły, żeby zagrać w ... I lidze. Na start w elicie zabrakło pieniędzy i klub musiał zrezygnować z awansu wywalczonego w sportowej rywalizacji. W sobotę (godz. 19.00) niedzielę (12.00), w hali I LO, Orły zagrają pierwsze mecze w grupie A I ligi, a ich rywalem będzie beniaminek Floorball Club Pupile Pustków.

- O rywalach wiemy tyle, że pod koniec czerwca, na turnieju w Uniejowie wygrali z Prusem Żary i Optimistem Kożuchów oraz zremisowali ze Zrywem Dziekanów Leśny i Nową Łodzią, co dało im czwarte miejsce – mówi Marcin Wasilewski, nowy prezes Orłów. – Ustaliliśmy też, że rywale przyjadą do Suwałk w okrojonym składzie. Czego się po niej możemy spodziewać? Zobaczymy w sobotę, bo drużyna ta jest dla nas wielką niewiadomą.  
 
W porównaniu do składu z poprzedniego sezonu w Orłach nastąpiła zmiana prezesa, którym został Marcin Wasilewski zastępując Andrzeja Kaszkiela, który będzie grającym trenerem. Odeszło też trzech zawodników: Karol Rubin (WSU Wierzchowo - juniorzy starsi), Maciek Duda oraz Szymon Osiński. Nowe twarze to: Bartosz Barmuta, Ernest Samulewicz, Sebastian Downar, Michał Borkowski i Kacper Tyczkowski (powrót z UKS Jedynka Orzysz - juniorzy młodsi).

- Podopieczni Andrzeja Kaszkiela z pewnością mają w pamięci porażkę inaugurującą zmagania w poprzednim sezonie z Olimpią Łochów i zrobią wszystko, aby scenariusz z tamtego roku się nie powtórzył – zapewnia prezes Wasilewski. - Jesteśmy faworytami tego dwumeczu, a Orły na pewno dadzą z siebie wszystko i nie zawiodą swoich kibiców. Mam nadzieję, ze kibice też staną na wysokości zadani, przyjdą na nasze oba mecze i gorącym dopingiem zmobilizują drużynę do jeszcze większego wysiłku, bardziej efektownej i skutecznej gry.
 
- Trenujemy od początku września i szykujemy się do ciężkiego sezonu. Z drużyną Floorball Club Pupile Pustków zagramy pierwszy raz. Nie znamy rywala, ale podchodzimy z respektem do meczu. Damy siebie wszystko i mamy nadzieje, że nasze umiejętności, a przede wszystkim doświadczenie i doping kibiców poprowadzą nas do zwycięstwa – opowiada Daniel Zajkowski.

- Mecze z drużyną Pupili są dla mnie czymś szczególnym, bo będą moim debiutem w zespole seniorów – dodaje Kacper Tyczkowski. – To dodatkowo motywuje i chcę w tych spotkaniach pokazać, że stać mnie na dobrą grę przeciwko starszym rywalom. Wprawdzie to my jesteśmy faworytami tego dwumeczu, ale trzeba pamiętać, że jest to sport i może zdarzyć się dosłownie wszystko. Na treningach się nie oszczędzamy i myślę, że to zaowocuje. Jeśli nie teraz, to w trakcie sezonu. Wszystkich sympatyków unihokeja zapraszam na mecze. Liczymy
nie tylko na waszą obecność, ale i gorący doping – kończy Kacper.  

Orły Suwałki - Floorball Club Pupile Pustków
Hala I LO w Suwałkach
Sobota godz. 19.00 i niedziela godz. 12.00. Wstęp wolny

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.09.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.21% 4.4911 4.5819
USD 0.53% 4.1275 4.2109
GBP 0.72% 5.1152 5.2186
CHF 0.46% 4.2544 4.3404
09.04.2020

Toyota Yaris

Dodaj nowe ogoszenie