11.09.2017

Osiem medali i kwalifikacji lekkoatletów Hańczy na MP U16 [zdjęcia]

Osiem medali (po 3 złote i srebrne, 2 brązowe) i tyleż kwalifikacji na Mistrzostwa Polski u 16, 31 punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego oraz poprawionych 9 rekordów życiowych to bilans występu lekkoatletów Hańczy Suwałki na rozegranych w Białymstoku Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16.

Dwa złote krążki w biegach na 110 m ppł i 200 m ppł zdobył Kornel Rybacki, w obu konkurencjach ustanawiając rekordy życiowe, odpowiednio 16.48 i 28.32. Złoty medal w rzucie oszczepem, z nowym rekordem życiowym 38,00 m, wywalczyła Agata Andryszczyk. Wymieniona dwójka zdobyła bezpośredni awans na Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbędą się w dniach 23-24 września w Białej Podlaskiej.

Emilia Michałowska zdobyła srebrny medal w skoku wzwyż rezultatem 155 cm oraz zajęła 5 miejsce w kuli, wyrównując „życiówkę” wynikiem 10.13m. Świetnie spisała się Gabriela Butkiewicz, bijąc o ponad 5 m swój rekord rzucie oszczepem, w którym uzyskała 37,46m, zdobywając kolejny srebrny medal. Trzeci medal w tym samym kolorze wywalczył w kuli Kamil Brankiewicz, poprawiając rekord życiowy wynikiem 14,16 m.

Kamil do zdobytego srebra dorzucił brązowy medal w dysku, uzyskując 46.99 m. Daria Bobrowska zdobyła brązowy medal w oszczepie z nowym rekordem życiowym 36.99 m, zaś w kuli zajęła 6 miejsce, bijąc „życiówkę” wynikiem 9,97m. Tak więc całe podium w rzucie oszczepem opanowały zawodniczki „Hańczy”, sprawiając frajdę naszej mistrzyni Marii Andrejczyk.

Minima wynikowe uprawniające do startu w Mistrzostwach Polski uzyskali nasi medaliści: G. Butkiewicz i D. Bobrowska w oszczepie, E. Michałowska w skoku wzwyż oraz K. Brankiewicz w kuli i dysku.

Wyniki pozostałych zawodników :

Adam Andrejczyk – oszczep 39,61m /r. życ./ 6 miejsce, kula 9,12 m, Patryk Makowski – 100 m 12.41, 300 m 39.87 , 7 lokaty: Natalia Sak – 100 m 13.80, w dal 4,41 m, Gabriela Staniewicz – 100 m 14.21, 300 m 45.74, Paulina Sofińska – 80 m ppł 15.65, Inez Strzyżewska – 80 m ppł, 14.47. /r. życ./ 8 miejsce, 200m ppł 35.97, Zuzanna Strzyżewska – 80m ppł 13.16, 4 miejsce, w dal 4.81 m, 5 miejsce.