20.02.2023

Pałuska Kickboxing Night 5 już w najbliższy piątek. Trema i nerwy znikną między linami ringu [foto]

Niemal połowa najważniejszych bohaterów piątkowej gali Pałuska Kickboxing Night, bo 9 zawodników oraz Dominik Szczodruch, główny organizator, a zarazem prezes i trener Kickboxing Panzer Suwałki, uczestniczyło w zorganizowanym kilka dni przed imprezą spotkaniu z kibicami i dziennikarzami.

W piątek, 24 lutego w godz. 19:00-23:00 w mogącej pomieścić ponad 3 tys. kibiców hali widowiskowo-sportowej Suwałki Arena oraz na ekranach monitorów sympatycy sportów walki zobaczą 10 profesjonalnych walk K1 w wykonaniu najlepszych lub czołowych kickbokserów w Polsce i na Litwie. Bilety można kupować za pośrednictwem Biletyarena.pl.

Sportowcy nie ukrywali, że największa trema towarzyszy im podczas publicznych wystąpień, spotkań z mediami, a z nerwami walczą starając się nie myśleć o nadchodzącym pojedynku  i uciekając w trening.

Uczestnikami połowy pojedynków będą zawodnicy Kickboxing Panzer Suwałki, Centrum Sportów Walki Berserker’s Team Suwałki oraz Alpha Fight Club Suwałki. Z wyjątkiem kulturysty Daniela Myszkowskiego, 4-kotnego mistrza Polski Men’s Physique, to mistrzowie lub medaliści Mistrzostw lub Pucharu Polski.

- Też umiem się bić i zamierzam to udowodnić nokautując przeciwnika już w pierwszej rundzie. Będą fajerwerki - zapowiada Daniel Myszkowski. – Ciężko trenuje, bo przygotowuje się także do obrony w maju tytułu w kulturystyce i fitness. W ciągu 6 tygodni dzielących mnie od walki musiałem zrzucić 18 kilogramów, bo z moim rywalem, a prywatnie kolegą, Adrianem Długokęckim, także kulturystą, mistrzem Europy Men’s Physique, umówiliśmy się na wagę 86 kg. Chcę mu pokazać, że jestem lepszym sportowcem.

Daniel Myszkowski i Adrian Długokęcki wystąpią w walce nr 4, a galę otworzy pasjonująco zapowiadający się pojedynek Konrada Kamińskiego z Legia Fight Klub, złotego medalisty i najlepszego zawodnika  Mistrzostw Polski K-1 w 2022 roku z Arturasem Brizinskasem, mistrzem Litwy.

- Bardzo ciekawy przebieg powinna też mieć walka nr 8 – zachwala Dominik Szczodruch. – Mistrz Europy, czterokrotny mistrz Polski K1 Bartosz Dołbień ze Sparty Gym – Warszawskiej Szkoły Walki zmierzy się z walczącym widowiskowo, na luzie Eigintasem Slekisem, mistrzem Litwy oraz mistrzem krajów nadbałtyckich K1.

Wcześniej jednak Dominik Szczodruch będzie sekundował swoim młodym, ale już utytułowanym podopiecznym, których przeciwnikami będą zawodnicy Jinchuuriki Gym Olsztyn, którym udało się dotrzeć na spotkanie z kibicami i dziennikarzami w Suwałkach. Kacper Zdancewicz z Kickboxing Panzer Suwałki, medalista Mistrzostw i Pucharu Polski powalczy z Pawłem Niedźwiedzkim, uczestnikiem warszawskiej Grandy,

Kolejny suwalczanin z Panzera, Alex Michałowski, mistrz i zdobywca Pucharu Warmii i Mazur spotka się z Piotrem Cybulskim, medalistą mistrzostw i pucharu kraju Muay Thai.

Adrian Daniło, trzeci z zawodników Kickboxing  Panzer Suwałki, zdobywca Pucharu Polski K1 zmierzy się z Ignacym Gaikiem z Ninja Academy Warszawa, zwycięzcą European Kickboxing Challenge w 2021, srebrnym medalista Pucharu Polski w Kickboxingu.

W przedostatnim pojedynku, co-main event zobaczymy najbardziej znanego z suwalskich przedstawicieli sportów walki Damiana „Bujaka” Bujkowskiego z Berserkers MMA Team Suwałki, zawodnika transmitowanych przez sportowe kanały Polsatu gal MMA FEN.

- Kolejna gala MMA FEN czeka mnie w czerwcu w Morągu – opowiada Damian Bujkowski. Teraz chcę spróbować czegoś innego, zresztą zaczynałem od kickboxingu i może dlatego wolę walczyć na stojąco. Początkowo moim piątkowym rywalem miał być Krzysztof Pietraszek, świetny kikcbokser z Ełku. Na szczęście, na trzy tygodnie przed galą, walkę zgodził się wziąć Mateusz „Arni” Paskudą, zawodnik Babilon MMA i Federacji SCF, posiadacz I dan w judo.

W walce wieczoru wystąpi Patryk Szyszko (na górnym zdjęciu od prawej), zawodnik i trener Alpha Fight Club Suwałki, mistrz i zdobywca Pucharu Polski, propagator sportów walki.

- Zachęcam każdego do ćwiczeń – mówi Patryk Szyszko. – Do sportów walki przekonują się nawet aktorki. Trening to jednak nie profesjonalna walka. W ringu nie będzie litości.

 Długo trwało poszukiwanie przeciwnika dla utytułowanego suwalczanina. Ostatecznie Patryk Szyszko zmierzy się z Piotrem Stenką z Rebelii Kartuzy, zdobywcą Międzynarodowego Pucharu Polski.

- Po raz pierwszy wystąpię w profesjonalnej walce, będę kopał gołą nogą – przyznaje Piotr Stenka (na górnym zdjęciu od lewej), który już w niedzielę przyjechał do Suwałk. – W Kartuzach trenujemy bez przerw, jesteśmy w ciągłej gotowości. Dlatego z chęcią przyjąłem propozycję z Suwałk, zamierzam wygrać z faworytem.

W Suwałki Arenie zobaczymy też walkę kobiet. Weronika Grochowska, mistrzyni i medalistka mistrzostw Polski, zawodniczka NINJA Academy Warszawa stoczy pojedynek z mistrzynią Litwy, Eweliną Puidaite.

Ciekawie zapowiada się też walka Daniel Szycha z Fight Gym Lublin, zawodnika federacji HFO, One to One oraz MCF Lublin z Janem Pelakiem z Jinchuuriki Gym Olsztyn, zdobywcą Pucharu Polski K1 i wicemistrzem Polski K1, medalista mistrzostw i pucharu kraju Muay Thay.

W przerwach między pojedynkami będzie można porozmawiać i zrobić wspólne zdjęcie z Robertem Burneiką, gościem specjalnym gali Pałuska Kickboxing Night 5.

Tekst i fot. Wojciech Drażba

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.19.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie