25.02.2023

Pałuska Kickboxing Night 5. Tęskniliśmy za taką imprezą [wideo i zdjęcia]

Chętnych do obejrzenia 10 profesjonalnych walk w formule K1 było tak wielu, że zakorkowało się główne wejście do największej w regionie hali Suwałki Arena i gala opóźniła się o ponad pół godziny.

To wskazówka dla organizatorów wszelkich imprez na tym obiekcie i służb ochrony. Na pewno przydałoby się więcej „bramek” wejściowych. Swoją drogą, na wszystkich poprzedzających wydarzenie konferencjach prasowych i spotkaniach z kibicami Dominik Szczodruch, inicjator i główny organizator gali, apelował, by posiadacze biletów nie przychodzili „na ostatnią chwilę”.

Dominik Szczodruch, już jako prezes i trener Kickboxing Panzer Suwałki, mógł cieszyć się nie tylko z frekwencji, ale i sukcesów swoich podopiecznych oraz zawodników innych suwalskich klubów. Występy miejscowych zapełniają trybuny, o czym mogliśmy przekonać się podczas poprzednich czterech edycji Pałuska Kickboxing Night jeszcze w hali OSiR przy ul. Wojska Polskiego czy też dwóch edycji Browar Północny Fight Night, gal MMA w Suwałki Arenie, dzięki którym na szerokie wody wypłynęli m.in. Karol „Ziółek” Żołowski, Damian „Bujak” Bujkowski i Patryk Szyszko.

Dwaj ostatni byli gwiazdami Pałuska Kickboxing Night 5, uczestniczyli w walkach co-main oraz w main event. Żal tylko, że przez wycofanie się wcześniej przymierzanych do nich przeciwników, trafili na gorzej przygotowanych rywali, których rozbili w puch, przed czasem.  Mierzący 202 cm Damian „Bujkowski” Bujkowski w wadze ciężkiej nie dał żadnych szans niższemu o 16 cm Mateuszowi „Arniemu” Paskudzie.  Patryk Szyszko, mistrz i zdobywca Pucharu Polski, założyciel i trener Alpha Fight Club Suwałki miał zaś litości dla debiutującego w profesjonalnym ringu Piotra Stenki z Rebelii Kartuzy.

Podczas czwartej gali, przeprowadzonej jeszcze przed pandemią w hali OSiR, polscy zawodnicy przegrali z czterema gośćmi z Litwy. Dominik Szczodruch marzył o rewanżu, o tym, żeby wynik „meczu” Polska - Litwa wyglądał 3:0. Prawie się udało, bo było 2:1. W inauguracyjnym pojedynku Konrad Kamiński z Legia Fight Klub, złoty medalista i najlepszego zawodnika ostatnich Mistrzostw Polski K-1 w zaciętym pojedynku wypunktował Arturasa Brizinskasa, mistrza Litwy. Zaraz był jednak remis, bo w równie zażartym boju Evelina Pudaite mistrzyni Litwy wygrała na punkty z Weronika Grochowską, mistrzynią i medalistką mistrzostw Polski, zawodniczką NINJA Academy Warszawa.

Na 2:1 polsko-litewskie starcie w ósmej walce, co-main event, rozstrzygnął chyba najlepszy technicznie Bartosz Dołbień z Warszawy, mistrz Europy K1 z Wiednia, 4-krotny mistrz Polski, który dał popis kickboxingu i szybko odprawił Eigintasa Slekisa, mistrza Litwy.

Dominik Szczodruch i Łukasz Szczodruch, trenerzy Kickboxing Panzer Suwałki, mogą być dumni z występu swoich młodych podopiecznych. Kacper Zdancewicz nie jednogłośnie, ale zasłużenie pokonał Pawła Niedźwiedzkiego z Jinchuuriki Gym Olsztyn, Alex Michałowski rozbił Piotra Cybulskiego, kolejnego fightera olsztyńskiego klubu, a Adrian Daniło błysnął w pojedynku z Ignacym Gaikiem z NINJA Academy Warszawa.

Strzałem w „10” okazało się namówienie do wejścia na ring znanego i popularnego suwalskiego kulturysty, Daniela Myszkowskiego, 4-krotnego mistrza Polski Men’s Physique. Na potrzeby tego występu Daniel w ciągu 6 tygodni zrzucił 18 kilogramów, zrzedł do wagi 86 kg. Pod okiem swojego ojca, trenera karate kyokushin Krzysztofa Myszkowskiego, Dominika Szczodrucha i znanego fightera Alana Kwiecińskiego, który był jego sekundantem, solidnie przygotował się do walki z Adrianem Długokeckim, innym mistrzem Men’s Physique. Przy olbrzymim dopingu publiki Daniel Myszkowski zdecydowanie górował nad rywalem, niemiłosiernie go kopał po udach, a znokautował kopnięciem w wątrobę.

Poniżej prezentujemy materiał wideo z fragmentami pierwszych czterech pojedynków, w tym suwalczan Kacpra Zdancewicza i Daniela Myszkowskiego.

 

 

Alan Kwieciński, fighter i była gwiazda telewizyjnego reality show „Warsaw Shore” oraz Robert Burneika, gość specjalny gali byli rozchwytywani przez kibiców, chętnie pozowali z nimi do zdjęć.  Rękawice z ich podpisem zostały zlicytowane za 25 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

Wojciech Drażba

Fot. Miłosz Kozakiewicz

 

 

Wyniki gali Pałuska Kickboxing Night 5 :

1. K1 – 63,5 kg Arturas Brižinskas vs Konrad Kamiński

zwycięzca : Konrad Kamiński 

2. K1 – 54 kg Evelina Pudaite vs Weronika Grochowska

zwycięzca: Evelina Pudaite 

3. K1 – 60 kg Paweł Niedźwiedzki vs Kacper Zdancewicz

zwycięzca : Kacper Zdancewicz

4. K1 -86 kg Adrian Długokęcki vs Daniel Myszkowski

zwycięzca: Daniel Myszkowski

5. K1 – 63,5 kg Alex Michałowski vs Piotr Cybulski

zwycięzca: Alex Michałowski

6. K1 +91 kg Jan Pelak vs Daniel Szych

zwycięzca : Jan Pelak

7. K1 – 75 kg Adrian Daniło vs Ignacy Gaik

zwycięzca : Adrian Daniło

8. K1 – 81kg Bartosz Dołbień vs Eigintas Slekis

zwycięzca : Bartosz Dołbień

9. K1 +91 kg Damian „Bujak” Bujkowski vs Mateusz „Arni” Paskuda

zwycięzca :  Damian „Bujak” Bujkowski

10. K1 – 86 kg Patryk Szyszko vs Piotr Stenka

zwycięzca : Patryk Szyszko

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.29.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie