23.02.2023

Pałuska Kickboxing Night 5. Waga się zgadza, ring i bilety czekają [zdjęcia]

Ceremonia ważenia i spotkanie z kibicami – to były ostatnie już akordy przed rozpoczynającą się w piątek o godz. 19:00 w Suwałki Arenie galą Pałuska Kickboxing Night 5.

Po pandemicznej przerwie, sympatycy sportów walki zobaczą 10 profesjonalnych pojedynków w formule K1, bez ochraniaczy w wykonaniu najlepszych lub czołowych kickbokserów w Polsce i na Litwie. Wejściówki do mogącej pomieścić 3 tysiące kibiców największej hali w regionie można jescze kupować za pośrednictwem Biletyarena.pl.

Zawodnicy opowiadali o przygotowaniach bokserskich, o ćwiczeniu ciosów kolanami. Zapewniali, ze wejdą na ring, by „zrobić swoją robotę”, że nie zabraknie krwi i emocji.

Gala potrwa do godz. 23:00. Czas w przerwach między walkami umilać będą występy artystyczne.

Do pierwszego, atrakcyjnie zapowiadającego się  pojedynku wyjdą Konrad Kamiński z Legia Fight Klub, złoty medalista i najlepszy zawodnik  Mistrzostw Polski K-1 w 2022 roku i  Arturas Brizinskas, mistrzem Litwy.

Potem, także do polsko-litewskiej walki na ring wyjdą kobiety. Weronika Grochowska, mistrzyni i medalistka mistrzostw Polski, zawodniczka NINJA Academy Warszawa stoczy pojedynek z mistrzynią Litwy, Evelina Puidaite.

W trzeciej walce zobaczymy pierwszego z gospodarzy. Kacper Zdancewicz z Kickboxing Panzer Suwałki, medalista Mistrzostw i Pucharu Polski powalczy z Pawłem Niedźwiedzkim, zawodnikiem Jinchuuriki Gym Olsztyn, uczestnikiem warszawskiej Grandy.

Czwarty pojedynek, to debiut suwalskiego kulturysty Daniela Myszkowskiego, 4-krotnego mistrza Polski w kulturystyce i fitness Men’s Physique Jego rywalem będzie Adrian Długokęcki, także kulturysta, mistrz Europy Men’s Physique.

Po Kacprze Zdancewiczu, drugim z podopiecznym Dominika Szczodrucha, prezesa i trenera Kickboxing Panzer Suwałki, a zarazem pomysłodawcy i głównego organizatora Gali, będzie Alex Michałowski, mistrz i zdobywca Pucharu Warmii i Mazur. Spotka się on z Piotrem Cybulskim z Jinchuuriki Gym Olsztyn, medalista mistrzostw i pucharu kraju Muay Thai.

W szóstej, ciekawej pod względem technicznym walce Daniel Szych z Fight Gym Lublin, zawodnik federacji HFO, One to One oraz MCF Lublin powalczy z Janem Pelakiem z Jinchuuriki Gym Olsztyn, zdobywcą Pucharu Polski K1 i wicemistrzem Polski K1, medalistą mistrzostw i pucharu kraju Muay Thay.

Siódemka powinna być szczęśliwa dla kolejnego, młodego ale już utytułowanego reprezentanta Kickboxing  Panzer Suwałki. Jest nim Adrian Daniło, zdobywca Pucharu Polski K1, który zmierzy się z Ignacym Gaikiem z Ninja Academy Warszawa, zwycięzcą European Kickboxing Challenge w 2021, srebrnym medalista Pucharu Polski w Kickboxingu.

Do pierwszej z dwóch walk co-main event stanie błyskotliwy Bartosz Dołbień ze Sparty Gym – Warszawskiej Szkoły Walki, aktualny Mistrz Europy K1 z Wiednia, czterokrotny mistrz Polski K1, zawodowy Międzynarodowy Mistrz Polski. Zmierzy się on z efektownie, czasami może zbyt nonszalancko walczącym Eigintasem Slekisem, mistrzem Litwy oraz mistrzem krajów nadbałtyckich w K1.

Przedostatnia walka, według zapewnień jej bohaterów, będzie krwawa, posypia się wióry. Najbardziej znany z suwalskich fighterów Damian „Bujak” Bujkowski z Berserkers MMA Team Suwałki (na górnym zdjęciu), zawodnik prestiżowej federacji MMA FEN, zmierzy się z Mateuszem „Arnim” Paskudą, zawodnikiem Babilon MMA i Federacji SCF, posiadaczem I dan w judo. Mierzący 202 cm Bujkowski w ringu czuje się nawet lepiej niż w oktagonie. Tutaj może w pełni wykorzystać swój wzrost, nie musi walczyć w parterze.

W walce wieczoru wystąpi kolejny z najbardziej rozpoznawalnych gospodarzy, Patryk Szyszko, zawodnik i trener Alpha Fight Club Suwałki, mistrz i zdobywca Pucharu Polski. Zmierzy się on z Piotrem Stenką z Rebelii Kartuzy, zdobywcą Międzynarodowego Pucharu Polski. Obaj są pewni wygranej, a który z nich nie rzucał słów na wiatr, przekonamy się w piątek późnym wieczorem.

Tekst i fot. Wojciech Drażba

Karta walk


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.29.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
29.05.2024

Inżynier Budowy

28.05.2024

praca

Dodaj nowe ogoszenie