17.01.2013

Patryk Franko najlepszy w Białymstoku

Dwa starty w zawodach halowych mają za sobą przygotowujący się do nowego sezonu lekkoatleci suwalskiej Hańczy.

Swój pierwszy start w sezonie halowym zanotował Patryk Franko, ubiegłoroczny złoty medalista Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w biegu na 60m /7.02/, wygrywając na mityngu w Białymstoku dystans 60m czasem 7.03 /el. 7.09/.

Rekordy życiowe w biegu na 60m ppł /9.45/ oraz w pchnięciu kulą /10.35m/ ustanowiła debiutująca w kategorii juniorek wieloboistka Barbara Wojtulewicz /brąz na OOM w Krakowie/. Drugie miejsce w biegu na 60m juniorek młodszych zajęła Kornelia Wróbel (na zdjęciu) uzyskując 8.21 /el. 8.16/.

Szymon Birt zwyciężył w biegu na 60 m ppł juniorów młodszych, uzyskując odpowiednio 8.58 i 8.54. Anna Bałon pokonała 159 cm w skoku wzwyż, zaś Oliwia Maciejczuk i Elwira Wróbel skoczyły po 155 cm. B. Wojtulewicz uzyskała w skoku w dal 5,04 m, Maciek Śniatkowski nabiegał 7.44 na 60 m i skoczył w dal 6,10 m, Jakub Korzeniowski uzyskał 9.43 na 60 m ppł.

Dobre wyniki zanotowały nasze młodziczki Weronika Morusiewicz i Karolina Brzozowska. Weronika dwukrotnie poprawiała „życiówkę” na 60 m, uzyskując w najlepszym biegu 8.31, natomiast Karolina ustanowiła rekordy życiowe w biegu na 60m ppł /10.10/, skoku w dal 4.89 m i pchnięciu kulą 9.44 m.