02.03.2015

Pierwszy start w 2015 r. i pierwszy sukces karateków

Pierwszym startem suwalskich karateków w roku 2015 był rozegrany w Tarnowie Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Juniorów i Seniorów Karate Shinkyokushin. W zawodach wystartowało 152 zawodników z 38 klubów z całej Polski, w tym pięcioro zawodników SKKK, którzy wywalczyli sześć kwalifikacji.

Polska, jako organizator zaplanowanych na 17-18 kwietnia w Warszawie mistrzostw Europy, może wystawić po trzech zawodników w każdej kategorii wiekowej i wagowej (normalnie po dwóch). W Tarnowie kwalifikacje dawało zajęcie miejsca na podium, czyli 1-3. Udało się to czwórce naszych zawodników, w tym dwaj uzyskać po dwie kwalifikacje w konkurencji kumite i kata.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Michał Karpowicz, triumfator w obu kategoriach.

W Tarnowie startował też Gerard Will, wychowanek SKKK, aktualnie reprezentujący barwy Szczytna., który zajął I miejsce w kat. seniorów do 80 kg.

Teraz suwalczan czeka ciężka praca nad przygotowaniem najlepszej formy na Mistrzostwach Europy m.in. na zgrupowaniu kadry narodowej (11-15.03.) i start na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego (22.03.)

Wyniki suwalczan:
- Michał Karpowicz - I miejsce kumite juniorów do 65 kg, I miejsce kata juniorów, tytułnajlepszego zawodnika
- Damian Biłbak - I miejsce kumite juniorów do 55 kg, III miejsce kata juniorów
- Daniel Biłbak - II miejsce kumite juniorów do 60 kg
- Marlena Drażba - III miejsce kumite juniorek do 55 kg

Nasz piąty zawodnik Mateusz Kapłon rywalizował w kategorii do 70 kg, ale startując z kontuzją ręki, przegrał w drugiej walce i nie udało mu się zakwalifikować do Mistrzostw Europy.