08.05.2018

Piłka nożna kobiet. RESO Akademia 2012 - Loczki Wyszków 0:1`

Suwalskie piłkarki włożyły dużo serca, pokazały ogromną waleczność w starciu 17. kolejki II ligi z UKS Loczki Wyszków. Niestety, przed własną publicznością musiały uznać wyższość faworyzowanych rywalek.

Niedzielne spotkanie było trzecim w historii obu zespołów. Do tej pory górą były zawodniczki Loczków, które wysoko wygrały oba spotkania, co dodatkowo podgrzewało atmosferę przed tym meczem. Spotkanie rozgrywane na bocznym boisku stadionu przy ul. Zarzecze zgromadziło sporą rzeszę kibiców.

Od pierwszego gwizdka sędziego widać było, że nie zabraknie walki w środku pola. Zespół z Wyszkowa próbował zagrozić bramce suwalczanek długimi piłkami, jednak gospodynie skutecznie łapały przyjezdne na pozycji spalonej. RESO Akademia 2012 nie pozostawała dłużna, stwarzała swoje sytuacje, jednak dobrze dysponowana Joanna Żak nie dała się pokonać. Pierwszą i jedyną bramkę do przerwy w 29 minucie zdobyła Paulina Pokraśniewicz, która wykorzystała dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową pokonała Wiktorię Dziurdź, wyprowadzając Loczki na prowadzenie.

Drugie 45 minut to pokaz ambicji suwalczanek, które dążyły do wyrównania. Zepchnięty do defensywy zespół Loczków próbował utrzymywać piłkę w środku pola, jednak dzięki fenomenalnej grze Laury Frąckiewicz piłka szybko wracała w posiadanie gospodyń. Jednak to piłkarki z Wyszkowa stworzyły w tym fragmencie najgroźniejszą sytuację. Ich strzał w 72 minucie z okolic 16. metra zatrzymał się na poprzeczce bramki Wiktorii Dziurdź.

Później atakowała już tylko Akademia. Ostatnie 10 minut to istne oblężenie bramki wyszkowianek, jednak doskonałą dyspozycją pokazała się Żak, zachowując w tym meczu czyste konto. Pomimo wielu groźnych sytuacji, m.in. Aleksandry Bieryło, Aleksandry Stefaniak i Izabeli Łady, nie udało się zdobyć wyrównującej bramki. Suwalczankom zabrakło zimnej krwi i nieco szczęściapodsumował trener suwalczanek Grzegorz Twarowski.

RESO Akademia 2012 Suwałki - UKS Loczki Wyszków 0:1 (0:1)
(P. Pokraśniewicz 29’)

RESO Akademia 2012 Suwałki: Dziurdź – Pacewicz, Ciruk, Ołów – Frąckiewicz, Stankiewicz, Bieryło, Smyk (46’ Skrodzka), Zabawska –Stefaniak, Wieczorczuk (20’ Łada).
Trenerzy: Grzegorz Twarowski, Karol Piaścik

Kolejny mecz RESO Akademia 2012 rozegra w najbliższą niedzielę, 13 maja, o godz. 11:00 w Olsztynie z tamtejszym Stomilem.

Źródło: RESO Akademia 2012

tabela: laczynaspilka.pl