02.05.2018

Piłka nożna kobiet. RESO Akademia 2012 przegrała w Ząbkach, w tę niedzielę podejmie Loczki Wyszków

W 16. kolejce spotkań RESO Akademia 2012 Suwałki uległa w podwarszawskich Ząbkach faworyzowanemu zespołowi Ząbkovii 2:4.

Mecz rozgrywany był na stadionie Dolcanu Ząbki przy iście letniej pogodzie. Panujące warunki nie ułatwiały gry, ale od rozpoczęcia spotkania widać było, że żaden z zespołów nie odpuści walki o komplet punktów.

Pierwszy kwadrans, to wyrównana walka w środku pola. Jako pierwsze bramkę w tym spotkaniu zdobyły suwalczanki. Wynik otworzyła Zuzanna Skrodzka, która zdobyła bramkę strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego. W kolejnych minutach gospodynie dążyły do wyrównania, jednak skuteczna obrona akademiczek w parze z pewnie interweniującą Wiktorią Dziurdź w bramce, przez kolejny kwadrans nie pozwoliły ząbkowiankom na wyrównanie.

Dopiero w 33. minucie szczęście uśmiechnęło się do gospodyń. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do wybitej przed pole karne piłki pierwsza dopadła zawodniczka Ząbkovii, która silnym strzałem posłała ją w kierunku bramki. Dobrze ustawiona Wiktoria Dziurdź odbiła piłkę, jednak przy dobitce Kowalczyk była już bez szans. Jeszcze do przerwy oba zespoły miały swoje okazje na zdobycie drugiej bramki, a najlepszą w 44. minucie Izabela Łada, która w sytuacji sam na sam musiała uznać wyższość bramkarki gospodyń. Do przerwy był remis 1:1.

Po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę zaatakował zespół Ząbkovii. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 47 minucie na techniczny strzał sprzed pola karnego zdecydowała się Lesińska. Nie dała szans Wiktorii Dziurdź na skuteczną interwencję i gospodynie wyszły na prowadzenie. Kolejne minuty to próby odrobienia strat walecznych suwalczanek z grającymi techniczny futbol ząbkowiankami. Piłkarki z Suwałk dążyły do zdobycia wyrównującej bramki stwarzając groźne sytuacje, po których strzelały Bieryło i Stefaniak, ale ich strzały skutecznie zatrzymała Patrycja Bartosiewicz.

W 66 minucie na silny strzał z około 20 metrów zdecydowała się Magdalena Górecka, która wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 3:1. Cztery minuty później Anna Stankiewicz była bliska zdobycia drugiej bramki dla Akademiczek, jednak jej strzał zatrzymał się na poprzeczce. W 80. minucie czwarte trafienie dla Ząbkovii dołożyła Klaudia Tuszyńska.

Wynik pięć minut później ustaliła zmniejszyla rozmiary porażki Joanna Ciruk, która zdobyła bramkę strzałem z rzutu wolnego.

UKS Ząbkovia Ząbki 4:2 RESO Akademia 2012 Suwałki 4:2 (1:1)

(Kowalczyk 33’, Lesińska 47’, Górecka 66’, Tuszyńska 80’ – Skrodzka 16’, Ciruk 85’)

RESO Akademia 2012 Suwałki: Dziurdź – Pacewicz, Ciruk, Staszyńska (46’ Ołów) – Frąckiewicz, Stankiewicz, Skrodzka (55’ Wieczorczuk) , Smyk, Zabawska (80’ Gałażewska) – Łada (46′ Stefaniak), Bieryło.
Trener: Grzegorz Twarowski

Kolejny mecz RESO Akademia 2012 rozegra już w najbliższą niedzielę. 6 maja o godz. 16:00 na stadionie OSiR przy ul. Zarzecze w Suwałkach akademiczki podejmują UKS Loczki Wyszków.