30.05.2018

Piłka nożna kobiet. RESO Akademia 2012 Suwałki uległa Pogoni Zduńska Wola

Niepomyślnie dla RESO Akademii 2012 zakończyła się 20. kolejka II ligi kobiecej piłki nożnej. Zawodniczki Grzegorza Twarowskiego w niedzielnym meczu rozegranym na głównej płycie Stadionu Miejskiego w Suwałkach przegrały z Pogonią Zduńska Wola 0:2 (0:0).

Piłkarki Pogoni już w 30 sekundzie meczu miały okazję na zdobycie pierwszego gola, bowiem po faulu w polu karnym została podyktowana "jedenastka". Jednak, na wysokości zadania stanęła bramkarka gospodyń Zuzanna Skrodzka. Przyjezdne w pierwszej połowie atakowały wielokrotnie, jednak ich napór  skutecznie zatrzymywała obrona i ponownie Zuzanna Skrodzka.

Po zmianie stron, śmielej zaczęły atakować suwalczanki, chcąc wyjść na prowadzenie. Przed szansą stanęła Aleksandra Stefaniak, która niestety nie wykorzystała swojej "setki". To się zemściło, w 65 minucie, kiedy zawodniczki Pogoni, po wzorowej akcji i skutecznym strzale, nie dały szans żadnych szans Zuzannie Skrodzkiej.

Suwalczanki próbowaly wyrównać, ale bez skutku. W 90 minucie meczu, po strzale z niemal 20 metrów, piłkarki ze Zduńskiej Woli podwyższyły na 2:0, nie dając cienia szansy gospodyniom na odrobienie straty w doliczonym czasie gry.

RESO: Zuzanna Skrodzka - Joanna Ciruk, Ewa Pacewicz, Żaneta Staszyńska (46' Dominika Waśniewska) , Laura Frąckiewicz, Anna Stankiewicz, Izabela Łada, Natalia Ołów, Julia Smyk (62' Marta Wieczorczuk), Aleksandra Stefaniak (80' Karolina Gałażewska.), Aleksandra Bieryło oraz Anna Kardel.

KU-AZS UW Warszawa 3-1 Wilga Garwolin

Kolejny mecz podopieczne Grzegorza Twarowskiego rozegrają na wyjeździe już w tę środę, 30 maja ze Stomilem Olsztyn, który plasuje się na czwartym miejscu w tabeli, wyprzedza suwalczanki o 14 punktów.