10.06.2019

Piłka nożna kobiet. Suwalczanki kontynuują koszmarną serię [zdjęcia]

Kolejną przegraną, 1:4 z Loczkami Wyszków, zakończył się mecz suwalskich piłkarek RESO Akademia 2012.

Podopieczne Grzegorza Twarowskiego tak źle jeszcze nie grały, aby w sześciu meczach z rzędu nie odnieść zwycięstwa. W spotkaniu 21. kolejki rozgrywek II ligi mazowieckiej  Akademiczki wysoko ulegly trzeciej drużynie w tabeli.

Jedyną bramkę dla suwalskiego zespołu, po asyście Natalii Ołów, w 20 minucie zdobyła Zuzanna Skrodzka. Hat-tricka ustrzeliła zawodniczka przyjezdnych Aleksandra Kozłowska, a jej bramki padły w 12, 45 oraz 83 minucie meczu. Natomiast kropkę nad „i” postawiła jeszcze w 87 minucie Julia Prusik, ustanawiając wynik na 4:1 dla Loczków Wyszków.

Następny mecz suwalczanki rozegrają 16 czerwca. Na wyjeździe zmierzą się z Ząbkovią Ząbki.

AB

RESO Akademia 2012 Suwałki - Loczki Wyszków 1:4 (1:2)

Bramki: 0:1 Aleksandra Kozłowska 12, 1:1 Zuzanna Skrodzka 20, 1:2 Aleksandra Kozłowska 45+1, 1:3 A. Kozłowska 83, 1:4 Julia Prusik 87.

Kartki: 83 Izabela Łada – 73 Chimkowska Natalia, 68 Wiśniewska Adriana.

RESO Akademia 2012: Magdalena Mackiewicz – Ewa Pacewicz, Karolina Zabawska, Joanna Ciruk (46, Aleksandra Bieryło) , Laura Frąckiewicz, Izbela Łada (89, Karolina Gałażewska), Aleksandra Radzewicz, Natalia Ołów, Zuzanna Skrodzka (70, Magdalena Gryszkiewicz) , Marta Wieczorczuk, Magdalena Suchocka (90, Aurelia Kotarska) .

Trener: Grzegorz Twarowski