11.04.2017

Piłka nożna kobiet. Zwycięstwo RESO Akademii 2012

Od zwycięstwa z APD Ekosport Białystok wiosenną rundę rozgrywek piłkarskiej III ligi rozpoczęły zawodniczki RESO Akademii 2012 Suwałki. Sensacją tej kolejki była porażka liderek, piłkarek Tura Bielsk Podlaski z Włókniarzem Białystok. Tur stracił nie tylko pierwsze punkty, ale też pierwsze bramki.

Niedzielny mecz z rozpoczął się do zdecydowanych ataków suwalczanek i już w 3. min., po akcji Aleksandry Bieryło, zawodniczka APD Ekosport Białystok wybiła piłkę zmierzającą do pustej bramki. W rewanżu przed szansą na zdobycie gola stanęły rywalki, ale na drodze piłki do bramki suwalczanek stanęła Monika Szymczyk. Gospodynie atakowały, groźnie, głównie głową, strzelała Laura Frąckiewicz, ale to zawodniczki z Białegostoku w 27 min. po kontrze objęły prowadzenie 1:0.

Piłkarki RESO Akademii nie tylko nie złamały się utratą gola, ale jeszcze bardziej podkręciły tempo i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 33 min., po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, wyrównała Karolina Zabawska (zdaniem części kibiców był to gol samobójczy).  Trzy minuty później, po zagraniu Anny  Stankiewicz, na 2:1 podwyższyła Iza Łada, a po kolejnych trzech minutach i składnej dwójkowej akcji gola 3:1 zdobyła Aleksandra Bieryło.

Druga połowa nie przyniosła już takich emocji. Piłkarki gości starały się strzelić kontaktowego gola, ale gospodynie pewnie i skutecznie grały w defensywie, nie pozwalając rywalkom przedostać się w pobliże pola bramkowego. W 70 min. ekipie z Białegostoku udało się jednak po raz drugi umieścić piłkę w bramce Wiktorii Dziurdź, ale na więcej rywalek już nie było stać.

RESO Akademia 2012 – APD Ekosport Białystok 3:2 (3:1)

Gole: 0:1 – 27 min, 1:1 Karolina Zabawska 33 min., 2:1 Iza Łada 36 min. 3:1 Aleksandra Bieryło 39 min. , 3:2 – 70 min.

RESO Akademia 2012: Wiktoria Dziurdź – Ewa Pacewicz, Laura Frąckiewicz, Monika Szymczyk, Paulina Słowikowska, Karolina Zabawska (74. Agnieszka Kryścio),  Natalia Ołów (65. Julia Smyk), Anna Stankiewicz, Zuzanna Skrodzka (80. Żaneta Staszyńska), Izabela Łada, Aleksandra Bieryło (56. Dominika Korejwo)

Trenerzy: Karol Piaścik, Grzegorz Twarowski.

W drugim meczu 7. kolejki Włókniarz Białystok - Tur MOSiR Bielsk Podlaski  2:0.