17.01.2016

Piłkarska liga amatorów. Tylko Commerce i ALP z kompletem punktów [zdjęcia]

Po blisko miesięcznej przerwie na parkiet hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach powróciły rozgrywki RESO Suwałki Football League. Spragnieni wrażeń piłkarze podobnie jak w poprzednich dwóch kolejkach pozostawili na parkiecie zdrowie. Jak zawsze nie zabrakło również walki i emocji.

W inauguracyjnym spotkaniu pomiędzy AUTO WIGRY a BIO-PROFIL SPA padły cztery bramki. Lepsi okazali się goście, którzy po zaciętej walce zwyciężyli 3:1.

W drugim meczu zmierzyli się dotychczasowy lider rozgrywek – COMMERCE – z nieobliczalną drużyną EURO OKNO. COMMERCE niczym „wytrawny bokser” wypunktowali rywali i pozostali na czele tabeli.

W kolejnym meczu zmierzyły się AZS PWSZ SUWAŁKI oraz EUROMASTER GNIEDZIEJKO. Podrażniony klęską w II kolejce EUROMASTER chciał z jak najlepszej strony wypaść po przerwie w rozgrywkach. Zawodnicy żółto-niebieskich zwyciężyli, a główną rolę w tym spotkaniu odegrał Tomasz Strybe – bramkarz EUROMASTERA, który nie tylko „wygrał” mecz swoim kolegom ale zrobił też wszystko aby zostać najlepszym zawodnikiem III kolejki RESO Suwałki Football League.

W kolejnym spotkaniu na parkiecie pojawili się zawodnicy zawodzącego na całej linii AR-TIR oraz AGRODEALER, którzy również nie najlepiej rozpoczęli rozgrywki. W meczu walki lepsi okazali się zawodnicy AGRODEALER, którzy wygrali 3:1. Bohaterem meczu został Piotr Gwaj, zdobywca dwóch bramek dla gości.

Kolejny mecz to pojedynek RODZICE AP WIGRY SUWAŁKI oraz prezentujących się w nowych, efektownych strojach, niepokonanych dotychczas zawodników SALAG. W spotkaniu tym długo utrzymywał się remis, a o losach spotkania przesądziła samobójcza bramka Daniela Jankowskiego (SALAG). W końcówce meczu „RODZICE” dobili wściekle walczący o choćby punkt SALAG, a katem został Grzegorz Mokry, który strzałem z połowy do pustej bramki ustalił wynik spotkania na 2:0 dla „RODZICÓW”.

Wielkie mocje budził przedostatni mecz III kolejki, w którym zmierzyły się AUTOLAND oraz UKS RUTKA-TARTAK SUWALKING. Po niezwykle emocjonującym, stojącym na bardzo wysokim poziomie spotkaniu zwyciężył AUTOLAND (jedyną bramkę zdobył Damian Sobolewski). Przed tym meczem nagrodę dla najlepszego zawodnika poprzedniej kolejki, sponsorowaną przez CALYPSO, odebrał Adam Pomian.

W ostatnim spotkaniu na parkiecie pojawili się piłkarze PEC oraz ALP MATRIX. Skazywany na pożarcie PEC pokazał, że w RESO Suwałki Football League jedną z najważniejszych rzeczy jest ambicja i wiara w siebie. Chociaż ALP MATRIX zwyciężył 4:1, to piłkarze PEC, prowadzeni do walki przez Wawrzyńca Kropiwnickiego (od którego wielu młodszych kolegów mogłoby się jeszcze wiele nauczyć) dzielnie walczyli do samego końca.

23:00 EUROMASTER – AR-TIR

W tabeli najskuteczniejszych samodzielne prowadzenie objął Maciej Szydłowski z COMMERCE (4 bramki). Za jego plecami bardzo gęsto, a już na początku rozgrywek widać, że walka o króla strzelców potrwa do końca.