15.06.2015

Piłkarze z PG Filipów w krajowym finale Coca-Cola Cup [zdjęcia]

Po zwycięstwie 5:4 z PG 15 w Białymstoku prowadzeni przez Tomasza Ferenca piłkarze z PG w Filipowie wygrali wojewódzki finał turnieju Coca-Cola Cup i w piątek oraz sobotę walczyć będą w finale krajowym w Gdańsku (Targ Węglowy, na którym była strefa kibica w czasie ME). W finale wojewódzkim wystąpiło 16 drużyn chłopców i 8 dziewcząt wyłonionych w eliminacjach. Reprezentujące Suwalszczyznę drużyny chłopców z PG 7 i ZS nr 8 w Suwałkach odpadły na etapie rozgrywek grupowych, a z PG Słobódce dotarła do ćwierćfinału.

Chłopcy T. Ferenca w grupie pokonali 5:0 Gimn. Ciechanowiec 4:1 PG 8 Łomża i 6:0 Gimn. Kleosin.

A tak przebieg turnieju opisał trener Tomasz Ferenc:  „Z grupy wyszliśmy z pierwszego miejsca aby nie spotkać się zbyt wcześnie z faworytem zawodów Gimnazjum nr 15 w Białymstoku, który w rozgrywkach lokalnych wyśrubował imponujący bilans bramek 38:1. Czym jest jednak  futbol, niech świadczy nasz mecz ćwierćfinałowy z Trzciannem. Moi chłopcy obili słupki i poprzeczkę, ale piłka nie chciała wpaść do bramki przeciwników. Za to kiedy ich zawodnik, z szesnastu metrów posłał piękną petardę w okienko naszej bramki, zaskoczył zasłoniętego bramkarza, piłka zatrzepotała w siatce, przegrywamy 0:1. Gra się wyrównała, niemoc strzelecka naszych trwa, a ich bramkarz broni dobrze i szczęśliwie. Za 10 sekund miał być gwizdek, pakowanie manatków i wyjazd do domu, wtedy Bartek strzela, piłka kozłuje, mija ręce bramkarza i wolno wpada do bramki. Ten łut sportowego szczęścia daje nam dogrywkę, w której strzelamy dwa gole, wygrywamy mecz 3:1 i ... gramy dalej.

W półfinale gramy z drużyną z Gimnazjum Sportowego numer 19 w Białymstoku. Niestety, to jak zachowywali się kibice tej drużyny ze sportem nie miało nic wspólnego. Doping dla swoich przeplatały bowiem znane z ligowych rozgrywek wyzwiska dla rywala. Trybuny ucichły przy stanie 6:0 dla nas do przerwy. Cały mecz wygraliśmy bardzo wysoko bo aż 11:2. W finale, co było do przewidzenia, po drugiej stronie boiska stanął murowany faworyt, zespół, który gromił rywali jak chciał. Dla nas mecz ten miał jednak sportowy podtekst. Chcieliśmy rywalom zrewanżować się za przegraną w finale Gimnazjady w Suwałkach. Do przerwy moi zawodnicy pokazali klasę, strzelają trzy piękne bramki i wtedy luz się skończył. Rywal  otrząsnął się i ruszył do walki, strzelił nam cztery gole, ale my odpowiedzieliśmy dwoma i dzięki przewadze z pierwszej połowy mecz wygraliśmy 5:4.

Tytuł Mistrza Województwa w Turnieju Coca Cola Cup to dla nas bardzo duży sukces, ale nie był on dziełem przypadku czy szczęśliwego zbiegu okoliczności. Przed rokiem zajęliśmy drugie miejsce, wcześniej było czwarte, a kilka lat temu byliśmy też byliśmy w finale. Teraz czeka nas wielki finał w Gdańsku... ”

Tytuł mistrzowski zdobyła drużyna w składzie: Bartek Brzozowski, Paweł Sierzputowski, Marcin Nowak, Mateusz Przemielewski, Patryk Rogucki, Bartek  Gużewski, Piotr Trzasko, Paweł Wasilewski, Adrian Jurewicz
Trener: Tomasz Ferenc

Królem strzelców turnieju został Bartosz Gużewski, a najlepszym bramkarzem Piotr Trzasko. Piotrek nagrodę dla najlepszego bramkarza otrzymał także w ubiegłym roku.