26.11.2019

PlusLiga. Aluron Virtu CMC Zawiercie - Ślepsk Malow Suwałki 3:0. Znów te końcówki

W pierwszym secie suwalski zespół prowadził w Zawierciu 21:20, a w drugim 20:19. Obie partie przegrał do 22. W trzeciej zagrał najsłabiej i nazbierał najwięcej, bo 23 punkty.

Po sobotnim zwycięstwie w czwartym, decydującym secie z Indykpolem AZS Olsztyn 27:25 wydawało się, że koszmar przegranych końcówek, który prześladował Biało-Niebieskich w Warszawie oraz Kędzierzynie-Koźlu i pozbawił ich zdobycia przynajmniej po punkcie w meczach z Vervą i ZAKSĄ, minął bezpowrotnie. Niestety, nerwy i debiutancki brak obycia wróciły w wyjazdowym starciu z rewelacją obecnego sezonu, drużyną Aluronu Virtu.

W porównaniu do meczu w Suwałki Arenie, trener Andrzej Kowal do wyjściowego składu desygnował Kevina Klinkenberga oraz  Kacpra Gonciarza i dotychczasowy zmiennik Josha Tuanigi rozgrywał bardzo dobrze. Biało-Niebiescy od początku postawili sczelny blok, w ataku punktował Bartłomniej Bołądź i suwalska drużyna prowadziła 10:7. Trener miejscowych wziął czas, przerwa przyniosła skutek, ponieważ to jego zespół zdobył pięć punktów z rzędu wyszedł na 12:10.

Na środku boiska pojawil się Wojciech Siek, blokiem punktowali Andreas Takvam i Nicolas Szerszeń, nasz zespół odrobił dwupunktowa stratę, wyrównał na 20:20 i zdobył oczko przewagi. Niestety, nie skończyliśmy ataku, jeden z naszych zawodników wpadł w siatkę i rozstrzygające piłki, ku uciesze kompletu świetnie dopingujących kibiców, padły łupem gospodarzy, którzy wygrali seta 25:22.

W drugim secie, w którym na boisko weszli Cezary Sapiński i Patryk Szwaradzki, gracze Aluronu Virtu od początku mieli dwupunktowa przewagę. Podopieczni Andrzeja Kowala, zniwelowali ją po półmetku tej partii. Kevin Klinkenberg posłał asa, Barłomiej Bołądż zbombardował miejscowych atakami po skosie i to Ślepsk Malow wyszedł na prowadzenie 20:19. I znowu naszych sparaliżowało. Blokiem dwukrotnie zatrzymany został Nicolas Szerszeń, asa dołożył Waliński, a wybrany MVP spotkania Alex Ferreira chociaż źle przyjął, to lekkim ścięciem ze środka boiska zdołał wywalczyć punkt na kolejne 25:22 dla gospodarzy.

W odpowiedzi, szkoleniowiec Ślepska Malowu wprowadził na trzecią odsłonę trzech nowych zawodników - Josha Tuanigę, Jakuba Rohnkę i Łukasza Rudzewicza. Niestety, tym razem Aluron Virtu uciekł nie na dwa, ale na trzy punkty, a ze stanu 9:6, dzięki świetnej grze blokiem, odjechał aż na 13:6.

Nadziewający się na czapy, nie potrafiący skończyć pierwszej akcji Biało-Niebiescy nie pozwolili się zdeklasować, pokazali charakter oraz to, że najlepiej sobie radzą, kiedy nie ciąży na nich presja finiszu. Cierpliwie odrabiali straty, dwoma blokami z rzędu złapali kontakt z przeciwnikiem, ale strasznie późny, bo na 23:24. Następną, ostatnią w meczu akcję wygrali jednak gospodarze.

Na postawę Biało-Niebieskich na pewno wpłynął wyczerpujący psychicznie sobotni mecz na otwarcie Suwałki Areny. Już w poniedziałek musieli ruszyć w podróż do Zawiercia, gdzie Andrzej Kowal dał pograć wszystkim, z wyjątkiem Kamila Skrzypkowskiego, siatkarzom. Teraz będą  mieli więcej czasu na regenerację i teoretycznie słabszego rywala. W sobotę, 30 listopada o godz. 20.30 podejmą Cuprum Lubin.

Aluron Virtu Zawiercie - Ślepsk Malow Suwałki 3 : 0 (25:22, 25:22, 25:23)

ALURON VIRTU ZAWIERCIE: Marcin Waliński (12), Mateusz Malinowski (15), Alexandre Ferreira (21), Bartosz Gawryszewski (6), Marcin Kania (9), Michał Masny (0) - Krzysztof Andrzejewski i Taichiro Koga (libero) oraz Grzegorz Bociek (0), Patryk Czarnowski (0)

Ślepsk Malow Suwałki: Wojciech Siek (1), Kevin Klinkenberg (9), Nicolas Szerszeń (6), Bartłomiej Bołądź (13), Andreas Takvam (7) - Paweł Filipowicz i Adrian Stańczak (libero) oraz Patryk Szwaradzki (0), Łukasz Rudzewicz (2), Jakub Rohnka (5), Cezary Sapiński (1), Kacper Gonciarz (1), Josua Tuaniga (0)