04.06.2020

PlusLiga. Stal Nysa beniaminkiem, aż 9 byłych siatkarzy Ślepska w PlusLidze

Jak podaje polsatsport.pl "Prezes Stali Nysa Marek Majka poinformował, że 9 czerwca w Nysie zostanie podana informacja, czy siatkarze tamtejszej Stali (z trzema byłymi siatkarzami Ślepska) w sezonie 2020/21 wystąpią w rozgrywkach PlusLigi." Jeśli tak się stanie to w zespołach ekstraklasy zobaczymy aż dziewięciu byłych siatkarzy Ślepska, a dziesiąty szuka nowego klubu.

Pod koniec marca zadecydowano, że w związku z sytuacją zdrowotną w kraju rozgrywki Krispol 1. Ligi siatkarzy (jak i PlusLigi) zostaną przedwcześnie zakończone. Dwie czołowe drużyny zaplecza ekstraklasy, czyli Stal i BBTS Bielsko-Biała, otrzymały prawo ubiegania się o prawo gry w gronie najlepszych. Od początku było wiadomo, że jeśli obie przejdą pozytywnie obowiązkowy audyt, to pierwszeństwo awansu będzie mieć zespół wyżej notowany w tabeli po 25. kolejce, czyli ekipa z Nysy.

W PlusLidze wystąpi aż 9 siatkarzy, którzy występowali wcześniej w barwach Ślepska Suwałki i tak:

-  W Stali Nysa zagrają: Kamil Dembiec (libero), Mateusz Schamlewski  (środkowy) i Łukasz Kaczorowski (atakujący), 

- w GKS Katowice Adrian Buchowski (przyjmujący), 

- w MKS Będzin Artur Ratajczak (środkowy) i Rafał Sobański (przyjmujący), 

- w Cuprum Lubin Przemysław Smoliński (środkowy), - w Asseco Resovii Nicolas Szerszeń (przyjmujący), 

- w Aluron Virtu CMC Zawiercie Krzysztof Andrzejewski (libero), a nowego klubu szuka rozgrywający z Zawiercia Piotr Lipiński. 

Stal rozpoczęła już ruchy transferowe przed zbliżającym się sezonem. Klub poinformował, że drużynę nadal prowadził będzie duet szkoleniowców Krzysztof Stelmach (I trener) i Wojciech Janas (II trener).

Podano też nazwiska dziewięciu siatkarzy, którzy przedłużyli kontrakty. W tej grupie są: Kamil Dembiec (libero), Kamil Długosz (przyjmujący), Łukasz Łapszyński (przyjmujący), Moustapha M'Baye (środkowy), Patryk Szczurek (rozgrywający), Mariusz Schamlewski (środkowy), Maciej Zajder (środkowy), Łukasz Kaczorowski (atakujący) oraz Bartosz Bućko (przyjmujący). 

Ostatnio ogłoszono transfer środkowego Bartłomieja Lemańskiego. Mówi się, że działacze z Nysy interesują się pozyskaniem kolejnych zawodników, m.in. rozgrywającego Marcina Komendy oraz atakującego Zbigniewa Bartmana.

źródło:polsatsport.pl, fot. siatka.org

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
08.13.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.20% 4.3608 4.4488
USD 0.21% 3.7015 3.7763
GBP 0.44% 4.8217 4.9191
CHF 0.44% 4.0601 4.1421
13.08.2020

Doradca Klienta

13.08.2020

Usługi budowlane

Dodaj nowe ogoszenie