01.05.2018

Pływanie. Suwalczanie na Arena Grand Prix Polski Opole

808 zawodniczek i zawodników zrzeszonych w 111 klubach z całej Polski, w tym Aleksandra Domoradzka, Julia Gwaj, Joanna Mendak, Bartosz Birk, Filip Kosiński, Maciej Tumialis, Miłosz Węgrzynowicz, Kamil Życzkowski z MUKS „Olimpijczyk” Suwałki rywalizowało w miniony weekend na 50 metrowej pływalni w Opolu kolejnej serii zawodów z cyklu Arena Grand Prix Polski.

Pływanie z najbardziej utytułowanymi polskimi pływakami, jak Radosław Kawęcki, Konrad Czerniak, Alicja Tchórz i suwalczanka Asia Mendak przynosi wymierne rezultaty w postaci podniesienia poziomu sportowego naszych reprezentantów. W Opolu nasz klub wywalczył 11-te miejsce w klasyfikacji medalowej. Po raz kolejny padły nowe rekordy życiowe i widać progresję wyników przed zbliżającymi się letnimi Mistrzostwami Polski. W podsumowaniu postępu zawodników MUKS „Olimpijczyk” został sklasyfikowany na 9-tym miejscu.

Wysokimi lokatami mogą pochwalić się Ola Domoradzka (kategoria 15 lat), podopieczna Katarzyny Salweckiej, która zajęła 9-te miejsce w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym.

Julia Gwaj (kategoria 14 lat), na co dzień trenująca pod okiem Celiny Szmajdy, była bardzo blisko podium zajmując 5-te miejsce w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym. Zajęła także 9-te miejsce w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym, a także trzykrotnie uplasowała się na 10-tej pozycji w konkurencjach: 200 i 400 metrów stylem zmiennym oraz 100 metrów stylem dowolnym.

Wśród 14-latków, najlepszym zawodnikiem Arena Grand Prix w Opolu został Filip Kosiński podopieczny Edwarda Deca. Sześciokrotnie stawał na podium będąc czterokrotnie pierwszy i dwukrotnie drugi. Pierwsze miejsca zajął w konkurencjach 100 i 200 metrów stylem grzbietowym, 100 metrów stylem motylkowy, 200 metrów stylem dowolnym oraz drugie miejsca w konkurencjach 50 i 100 metrów stylem dowolnym.