04.04.2016

Pływanie. Świetny występ Piotrka Sadłowskiego na Cyprze

21 medali, w tym dwa – srebrny i brązowy - sztafet z udziałem Piotrka Sadłowskiego, wywalczyli reprezentanci Polski (dziewczęta 14-15 lat; chłopcy 15-16 lat) startujący w Lismasol. Klasyfikację drużynową wygrała Polska(336 pkt.), przed Izraelem (307 pkt) i Brazylią (288 pkt.). W zawodach wystartowali reprezentanci Cypru, Czech, Grecji, Izraela, Polski, Portugalii, Szwajcarii, Turcji, Brazylii, Ukrainy, Serbii i Bułgarii.

Srebrne medale wywalczyła sztafeta 4 x 100 m dow. płynąca w składzie: Karol Młynarczyk, Jakub Smoliński, Piotr Sadłowski i Jakub Kraska. Polacy uzyskali czas 3:30.99 przegrywając tylko z reprezentantami Brazylii.  W wyścigu tym Piotrek startując na 3. zamianie miał czas 52.55.

Brazowe krążki zdobyła sztafeta 4x200 m czasem 7:45.97 płynąca w składzie: Karol Młynarczyk, Piotr Sadłowski, Jakub Kraska, Bartłomiej Koziejko

Piotrek popłynął też poza konkursem w wyścigu na 100 m dowolnym, w którym czas  uzyskał 53.34 sek.  i był to 4. czas, a na 100 m grzb. – 7. czas – 1:02.79 i jest to nowy rekord klubu 16-latków 1:07.18 (Piotr Raczkowski 2012), 17-latków (1:03.78 Maciej Ciecierski z 2005 r) i 18-latków (1:02.91 Macieja Ciecierskiego z 2006 r).