09.04.2018

Pływanie. Udany występ suwalczan na olimpijskiej pływalni w Warszawie [zdjęcia]

W kolejnej edycji rozegranych na olimpijskiej pływalni w Warszawie zawodów w pływaniu „Od Młodzika do Olimpijczyka” rywalizowali zawodnicy z 65 klubów z całej Polski, w tym dziewięcioro zawodników MUKS Olimpijczyk Suwałki. Nasi pływacy wywalczyli pięć medali i poprawili wiele rekordów życiowych.

W gronie medalistów znaleźli się:

Dominika Burdyn w kategorii 13-latek zajmując 3 miejsce na dystansie 100 stylem motylkowym.

Jej starsza o rok koleżanka Julia Gwaj startując w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym zdobyła złoty medal i w drugim starcie na 200 metrów stylem zmiennym wywalczyła medal srebrny.

Z dwoma wygranymi zakończył swój udział w zawodach Filip Kosiński, który w gronie 14 latków okazał się najszybszy na 100 metrów stylem dowolnym i 100 metrów stylem motylkowym.

Klimat olimpijskiej pływalni udzielił się naszym pozostałym reprezentantom: Oli Chmielewskiej, Amelce Krok, Oli Kozakiewicz oraz Marcinowi Szmajdzie i Igorowi Wielochowi, którzy wprawdzie nie stanęli na podium, ale zajęli wysokie lokaty i poprawili rekordy życiowe.