16.08.2015

Po 3 kolejkach w I lidze: Wigry trzecie, Chrobry liderem

Po trzech kolejkach nowym liderem I ligi został Chrobry Głogów, który w niedzielę pokonał w Legnicy tamtejszą Miedź. Dzięki zwycięstwu 3:2 w Sosnowcu z Zagłębiem na trzecie miejsce awansowały suwalskie Wigry. Bohaterem suwalskiego zespołu został bramkarz Hieronim Zoch, który w doliczonym czasie obronił rzut karny. Suwalczanie twierdzą, że był to karny „z kapelusza”, co potwierdza zamieszczona niżej relacja na stronie internetowej sosnowieckiego wydania Gazety Wyborczej.

Wróćmy jeszcze do sobotniego meczu Zagłębie – Wigry. Oto co o tym spotkaniu piszą na internetowych stronach lokalne wydania jednego dziennika: Gazety Wyborczej:

sosnowiec.gazeta.pl

Głośny doping kibiców Zagłębia nie pomógł. Wigry Suwałki górą

Po zwycięstwach z GKS Katowice i Górnikiem Zabrze przyszedł czas na zimny prysznic. W sobotę Zagłębie Sosnowiec po raz pierwszy w historii spotkało się z Wigrami Suwałki. Podopieczni Artura Derbina przegrali 2:3.

Mecz odbył się na stadionie przy ul. Kresowej, mimo to od samego początku nie zapowiadał się dobrze dla gospodarzy. Pierwszy gol padł wkrótce po rozpoczęciu starcia. Przyczynił się do niego Łukasz Moneta, który próbował trafić do bramki z linii pola karnego. Jednak strzał poprawić musiał Kamil Adamek.

Sosnowiczanie starali się jak mogli, by przejąć prowadzenie. Szansa nadarzyła się w 28. minucie meczu. Próbę odzyskania bramki podjął Michał Fidziukiewicz, jednak to Jovan Ninković był bliżej sukcesu. Ostatecznie kolejny punkt zdobyli...piłkarze z Suwałk. Tym razem celny strzał oddał Bartłomiej Kalinkowski.

Po przerwie w miejsce Przemysława Mizgały na boisko wbiegł Jakub Arak. Nie zmieniło to jednak sytuacji, którą cały czas kontrolowali przyjezdni. Swoją szansę pod bramką przeciwnika miał Hubert Tylec, który zmienił na murawie Martina Pribulę. Niestety niedoszłemu strzelcowi zabrakło kilka centymetrów - piłka trafiła wprost w suwalskiego bramkarza.

Kibicie Zagłębia Sosnowiec postanowili podnieść na duchu swoich piłkarzy. Na trybunach zawrzało. Doping okazał się skuteczny, bo w 72. minucie Michał Fidziukiewicz zaimponował wszystkim nożycami, którymi celnie posłał piłkę w bramkę Hieronima Zocha.

W serca sosnowiczan wstąpiła nadzieja. Druga bramka padła w 86. minucie. Precyzją po raz kolejny wykazał się Fidziukiewicz, który tym razem trafił do bramki „z główki”. Radość kibiców Zagłębia nie trwała zbyt długo, gdyż już 3 minuty później, dzięki akcji Tomasza Jarzębowskiego, Wigry wyszły na prowadzenie.

W doliczonym czasie gry piłka znów należała do najlepszego strzelca meczu. Niestety nie udało się wykorzystać rzutu karnego podyktowanego po faulu Tomasza Szatana. Nie pomogła nawet dobitka Jakuba Araka, która przeleciała nad poprzeczką. Drużyna z Suwałk opuściła Sosnowiec z trzema punktami.

bialystok.sport.pl

Wielkie emocje w końcówce spotkania Wigier. Trzy punkty jadą do Suwałk.

Wigry Suwałki prowadziły już 2:0 w wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec, ale rywale zdołali doprowadzić do remisu. W samej końcówce Tomasz Jarzębowski dał prowadzenie znowu Wigrom, a w doliczonym czasie gry Hieronim Zoch obronił jeszcze rzut karny.

Początek sobotniego meczu dla suwalczan ułożył się bardzo dobrze. Już w 4. minucie strzał Łukasza Monety na poprzeczkę odbił bramkarz Zagłębia, ale przy dobitce Kamila Adamka był bezradny. W 32. minucie kapitalnym uderzeniem z ponad 20 metrów na 2:0 podwyższył Bartłomiej Kalinkowski. Potem przez długi czas gościom udawało się powstrzymywać ataki Zagłębia. Aż w końcu po rzucie wolnym pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Michał Fidziukiewicz. W 86. minucie wychowanek MOSP-u Białystok wyrównał na 2:2. Tym razem skutecznie wykończył ładną akcję. Ale z remisu Zagłębie cieszyło się tylko dwie minuty. Po rzucie rożnym i strzale głową ponownie na prowadzenie Wigry wyprowadził kapitan Tomasz Jarzębowski. To drugi gol obrońcy Wigier w sezonie. Już w doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę dostał Marcin Sierczyński z Zagłębia. Pomimo gry w osłabieniu Zagłębie zdołało jeszcze wywalczyć rzut karny, ale strzał Fidziukiewicza obronił Zoch, ratując swojej drużynie trzy punkty.

- Po dwóch golach wydawało się, że będziemy kontrolować przebieg wydarzeń na boisku - podsumowuje Zbigniew Kaczmarek, trener Wigier. - Ale napór Zagłębia, które także zagrało bardzo dobry mecz, rósł. Był moment w drugiej połowie, że przez około 15 minut pogubiliśmy się w środku pola i rywale zdołali wyrównać. Ale jestem pełen podziwu dla naszych zawodników, bo w odpowiednim momencie zdołaliśmy jeszcze raz skutecznie zaatakować. Pięknie z rzutu rożnego dośrodkował Bartłomiej Kalinkowski, a Tomasz Jarzębowski strzelił na 3:2. O rzut karny w końcówce możemy mieć pretensje do sędziego, bo naszym zdaniem nic tam nie było. Mecz był bardzo emocjonujący, kibice końcówkę oglądali na stojąco.

3. kolejka w cyfrach

9 spotkań - 3 zwycięstwa gospodarzy, 2 remisy, 4 wygrane gości

24 gole – 11 strzelili gospodarze, 13 goście – średnia 2,67 na mecz

56 żółtych kartek – 30 razy karani byli zawodnicy gospodarzy, 26 razy gości – średnia 6,22 na mecz

2 rzuty karne (oba dla gospodarzy) – po 1 wykorzystanym i nie wykorzystanym

1 czerwona kartka (za 2 żółte) – ukarany zawodnik Zagłębia Sosnowiec

Komplet wyników 3. kolejki:

Zagłębie Sosnowiec - Wigry Suwałki  2:3 (0:2)

Gole: Fidziukiewicz 73 i 86. Fidziukiewicz – Adamek 4, Kalinkowski 32, Jarzębowski 88

W 90+4 Fidziukiewicz nie wykorzystał rzutu karnego (Zoch obronił)

Żółte kartki: Fidziukiewicz,  Sierczyński x 2, Budek, Markowski, Ryndak – Rafalskis, Karankiewicz, Hirsz, Żebrowski

Czerwona kartka (za 2 żółte): Sierczyński (Zagłębie 90+1)

Rozwój Katowice - Bytovia Bytów             1:1 (0:0)

Gole: Filip Kozłowski 90 - Janusz Surdykowski 58

Żółte kartki: Wróbel, Gonzalez, Cholerzyński – Lisowski, Mandrysz

MKS Kluczbork - Wisła Płock   1:2 (1:0)

Gole: Michał Kojder 44 - Dimitar Iliev 49, Lebedyński 85

Żółte kartki: Kasperkiewicz, Kowalczyk – Bąk, Darmochwał, Mroziński

Sandecja Nowy Sącz - Chojniczanka Chojnice  3:1 (0:0)

Gole: Tarasenko 55, Szczepański 82, Sobotka 90+1 – Zawistowski 64

Żółte kartki: Szufryn, Aleksander, Tarasenko – Kieruzel, Niedziela, Zawistowski, Biernat

Arka Gdynia - GKS Katowice  1:0 (0:0)

Gol: Socha 90+4

Żółte kartki: Tomasiewicz – Wołkowicz, Czerwiński, Frańczak

GKS Bełchatów - Dolcan Ząbki   1:1 (1:0)

Gole: Gierszewski 45+1 – Krzywicki 64

Żółte kartki: Cverna, Kuban, Flis, Michalski, Rachwał – Sawala, Jakubik

Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn  2:0 (1:0)

Gole: Kaczmarek 7 k, Szczot 89

Żółte kartki: Piter-Bućko, Smoliński, Djousse – Głowacki, Szymanowicz

niedziela, 16.08.

Pogoń Siedlce - Zawisza Bydgoszcz  0:3 (0:0)

Gole: Panajotow 50, Alvarinho 67, Łukowski 90

Żółte kartki: Zembrowski, Chyła, Bodziony – Nykiel, Igumanović, Smektała

Miedź Legnica - Chrobry Głogów  0:2 (0:0)

Gole: Hudyma 71, Drewniak 88

Żółte kartki: Ilków-Gołąb, Keon, Garguła, Labukas – Byrtek, Bogusławski, Drewniak

Sandecja Nowy Sącz - Dolcan Ząbki  18:00

Chojniczanka Chojnice - Olimpia Grudziądz  19:00 (w Grudziądzu; Chojniczanka gospodarzem)

Chrobry Głogów - GKS Bełchatów  19:00

Wisła Płock - Pogoń Siedlce  19:00

GKS Katowice - MKS Kluczbork  19:00

Stomil Olsztyn - Rozwój Katowice  19:45

Wigry Suwałki - Bytovia Bytów  20:00