28.11.2015

Po 3:0 z KPS Siedlce Ślepsk samodzielnym liderem [zdjęcia]

Po zwycięstwie 3:0 z KPS Siedlce i porażce 2:3 SMS PZPS Spała z GKS Katowice po 10 kolejkach I ligi siatkarze Ślepska Suwałki objęli prowadzeni w tabeli. Suwalski zespół ma na koncie 9. zwycięstw z rzędu (licząc z pucharem Polski już 11) i tylko jedną porażkę ( w 1. kolejce z GKS Katowice 1:3) i o dwa punkty wyprzedza SMS PZPS, a już o pięć GKS Katowice i Wartę Zawiercie, z którą zagra w następnej kolejce.

Mecz z KPS Siedlce suwalczanie zaczęli do siatkarskiego nokautu. Tak bowiem trzeba określić wynik 25:10 w secie otwierającym mecz. W tej partii KPS był tylko tłem dla koncertowo grających, doskonale zagrywających, blokujących i atakujących gospodarzy. Tak wysoką porażkę można jednak usprawiedliwić tym, że siedlczanie przyjechali do Suwałk krótko przed meczem i odczuwali jeszcze trudy podróży.

O losach spotkania zadecydował set drugi, a raczej jego dramatyczna końcówka. Uspokojeni bardzo wysoko wygranym pierwszym setem suwalczanie oddali inicjatywę rywalom. KPS po raz pierwszy objął prowadzenie w secie (i meczu) 3:2 po bloku na Winniku, a na pierwszą przerwę techniczną schodził prowadząc już 8:4 po kiwce Łukasika. Ślepsk zdołał wprawdzie wyrównać na 10:10, ale goście ponownie zdobyli kilkupunktową przewagę i na drugiej przerwie prowadzili 16:14,a  po kilku kolejnych akcjach odskoczyli na 24:21. Z trzech piłek setowych nie wykorzystali ani jednej bowiem skutecznie zaczął grać suwalski blok i na tablicy był remis 24:24. I w tym momencie zaczęła się gra punkt za punkt. Na atak Łukasika po przekątnej odpowiedział Hunek, za prezent w wyniku nieporozumienia Andrzejewskiego z Urbanowiczem zrewanżował się Rejowski zagrywając w siatkę. Na tym uprzejmość siedlczan się nie skończyła, bowiem kolejne dwa punkty dające Ślepskowi zwycięstwo 28:26 w  secie i prowadzenie 2:0 w meczu podarowali atakami w siatkę Rejowski i w aut Łukasik.

W secie trzecim od pierwszej do ostatniej piłki dzieli i rządzili gospodarze. Marsz po trzy punkty pojedynczym blokiem rozpoczął Gonciarz. Na pierwszą przerwę techniczną zespoły schodziły przy stanie 8:6 dla Ślepska po zagrywce w siatkę Rejowskiego. Na drugą przy wyniku 16:13 po bloku Hunka i Gonciarza na Gutkowskim. Od tego momentu goście gaśli w oczach, a siatkarze Ślepska spokojnie powiększali przewagę, a wynik seta na 25:18 ustalił Urbanowicz.

- Rzeczywiście ten mecz wyglądał trochę dziwnie – podsumowuje spotkanie Adrian Hunek, kapitan Ślepska. – Po pierwszym secie wygranym bardzo wysoko, na drugi wyszliśmy chyba zbyt pewni siebie. Tymczasem rywale zaczęli grać lepiej, a my nie potrafiliśmy wrócić do swoje gry. W końcówce tej partii zmobilizowaliśmy się, wszystko wróciło do normy, z staniu 21:24 wyciągnęliśmy na 24:24, obroniliśmy jeszcze dwie piłki setowe i ostatecznie wygraliśmy tę partię na przewagi. W trzecim secie wróciliśmy do swojej gry i  wygraliśmy go zdecydowanie. Faktem jest, że mamy za sobą ciężkie dni, wiele spotkań, godzin spędzonych w autokarze, ale jak się wygrywa to nie odczuwa się zmęczenia.  Przed nami kolejne trudne wyzwanie, bo takim będzie mecz z Wartą w Zawierciu. Ale nie  ukrywam, że pojedziemy tam z zadaniem przedłużenia serii zwycięstw. Czy nam się to uda nie wiem, ale jestem pewny, ze zrobimy wszystko, żeby ta seria trwała jak najdłużej.

Ślepsk wygrał ten mecz blokiem, zagrywką i atakiem. Suwalczanie mieli 16 bloków punktowych przy 8. KPS-u, zagrali 7 asów, a goście ani jednego. Skuteczność w ataku – 42 proc. Ślepsk i 30 KPS. Tylko w przyjęciu nie było widać różnicy (56 proc. Ślepsk – 54 – KPS).

Ślepsk Suwałki - KPS Siedlce  3:0 (25:10, 28:26, 25:18)

Ślepsk: Rudzewicz, Zapłacki, Gonciarz, Winnik, Urbanowicz, Hunek - Andrzejewski (libero) oraz Szczitkov, Pietkiewicz, Wasilewski, Lewiński

KPS: Rejowski, Łukasik, Szałański, Gutkowski, Kaźmierczak, Szaniawski - Krzywiecki (libero) oraz Milewski, Wysocki, Ogrodniczuk i Woś (libero)