06.02.2020

Po meczu Ślepska Malowu z ZAKSĄ, mistrzem Polski. Nasz zespół na 11., a kibice na 1. miejscu [foto]

Parkingi przy Suwałki Arenie są szczelnie zastawione, a na nich auta na litewskich, białostockich, ełckich, łomżyńskich czy gołdapskich numerach rejestracyjnych.

Niemal tak samo szczelnie zapełnione ponad dwoma tysiącami kibiców są trybuny największej w regionie hali. Taki widok nie dziwi, jeżeli uzmysłowimy sobie, że najbliżej stąd siatkówkę na takim poziomie, z udziałem mistrzów globu i Europy, gwiazd światowego formatu można podziwiać na meczach w Warszawie lub w Olsztynie. 

Ślepsk Malow Suwałki, beniaminek ligi mistrzów świata ostatnio u siebie potykał się z drużynami ze ścisłej krajowej, ale też europejskiej czołówki. Przegrał mecze kolejno z Vervą Warszawa, wicemistrzem Polski,  Jastrzębskim Węglem, brązowym medalistą oraz ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, mistrzem Polski i spadł na 11. miejsce w tabeli. Wygranymi byli za to sympatycy siatkówki. Już nie w telewizji, a w Suwałkach na żywo mogli oglądać w akcji, a potem zrobić pamiątkowe zdjęcia m.in. z  Bartoszem Kwolkiem, Piotrem Nowakowskim, Andrzejem Wroną, Antonoine Brizardem, Andreą Anastasim, Dawidem Konarskim, Grahamem Vigrassem, Nikolą Grbiciem, Pawłem Zatorskim, Aleksandrem Śliwką czy Benjaminem Toniuttim.

Podczas środowego spotkania z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle prezes Ślepska Malowu Wojciech Winnik, który jak zwykle oglądał mecz na stojąco, w rogu hali, ale tym razem w towarzystwie Sebastiana Świderskiego, prezesa klubu gości, podziękował Krystynie i Krzysztofowi Grabowskim. Przez 10 minionych lat, kiedy Ślepsk grał w I lidze  to oni pomagali Andrzejowi Łukowskiemu przy konferansjerce, no i dbali o oprawę muzyczną widowisk w hali OSiR.

Państwu Grabowskim dziękowali też kibice, którzy później rozpoczęli rywalizacje w Lidze Hałasu, organizowanej przez STS i Polską Ligę Siatkówki. Pierwsze pomiary głośności dopingu zostały przeprowadzone własnie w Suwałki Arenie. Ustawiony tuż przy siatce mikrofon wychwycił zgiełk na poziomie 111,5 decybela. Zobaczymy, jakie wyniki odnotuje w innych halach PlusLigi.

Suwalscy kibice zostali liderami, a siatkarze Ślepska Malowu spróbują podziękować im w najlepszy możliwy sposób już w najbliższą niedzielę o godz. 14.45. Do Suwałk przyjedzie kolejny utytułowany zespół, Skra Bełchatów, z Mariuszem Wlazłym, Jakubem Kochanowskim, Arturem Szalpukiem i Grzegorzem Łomaczem  na czele.

Tekst i fot. Wojciech Drażba

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.21.2022 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.6016 4.6946
USD 0.00% 4.3589 4.4469
GBP 0.00% 5.4425 5.5525
CHF 0.00% 4.4852 4.5758
20.05.2022

Kierowca kat. C

Dodaj nowe ogoszenie