01.08.2020

Podlaski ZPN. Sławomir Kopczewski prezesem na drugą kadencję [zdjęcia]

Aż 96 delegatów ze 124 biorących udział w Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym Podlaskiego Związku Piłki Nożnej nie miało wątpliwości, by stery związku na kolejne cztery lata oddać w ręce dotychczasowego prezesa Sławomira Kopczewskiego.

W sobotę, 1 sierpnia na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbył się sprawozdawczo-wyborczy zjazd delegatów Podlaskiego ZPN. Przybyli na nie przedstawiciele wszystkich klubów i akademii piłkarskich z Podlasia.

Kandydatów początkowo było trzech: oprócz dotychczasowego prezesa Sławomira Kopczewskiego, o fotel prezesa ubiegał się Witold Dawidowski, prezes Podlaskiego ZPN w latach 2000-2016, oraz Dariusz Dubiński, wieloletni pracownik biura Podlaskiego ZPN, a w ostatnich latach dyrektor biura. Podczas prezentacji kandydatów Witold Dawidowski ogłosił decyzję o tym, że wycofuje się z kandydowania. W głosowaniu mandat zaufania otrzymał Sławomir Kopczewski, który był prezesem Podlaskiego ZPN przez ostatnie cztery lata. Otrzymał on 96 głosów, drugi kandydat Dariusz Dubiński - 27 głosów, jeden głos był nieważny.

- Bardzo się cieszę z tego, że delegaci docenili to, co się działo w Podlaskim Związku Piłki Nożnej przez ostatnie 4 lata i udzielili mi kredytu zaufania na kolejną kadencję – mówił po wyborze Sławomir Kopczewski. - Zawsze nam wmawiano, że jesteśmy Polską B, że tu to się nie uda, nie można, nie potrafimy. Minione cztery lata pokazały co innego. Dziś jesteśmy już w innym miejscu, niż kiedy startowaliśmy. Wiele rzeczy nam się udało, ale przed nami wciąż wiele wyzwań. Obiecuję ciężką pracę dla związku, a także transparentność w działaniu. Dalej chcę podążać w kierunek zmian, jaki wspólnie wyznaczyliśmy cztery lata temu.

Wśród trzech najważniejszych zadań jakie udało się zrealizować w poprzedniej kadencji Sławomir Kopczewski podkreślił wyjście z długów, reorganizacje pracy związku i poprawę wizerunku. Docenione zostało to przez PZPN, które coraz częściej przyznaje naszemu regionowi organizację międzynarodowych imprez.

Podczas zjazdu wybrany został także nowy zarząd. Nastąpiło kilka nowych „transferów”, w zarządzie pojawiły się osoby, które dotychczas nie działały we władzach Podlaskiego ZPN.

Sławomir Kopczewski ma 49 lat, jest trenerem z licencją UEFA Pro. Absolwent AWF w Warszawie. Świat piłki nożnej zna od podszewki. Zaczynał jako bramkarz. Potem przeszedł wszystkie szczeble kariery trenerskiej. Chwalony za pracę w Jagiellonia Młoda Ekstraklasa, z sukcesami prowadził II-ligowe zespoły m.in. Sokół Sokółka oraz Ruch Wysokie Mazowieckie, był także II trenerem ekstraklasowego GKS Bełchatów.

Źródło: Podlaski ZPN

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
01.21.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.01% 4.4865 4.5771
USD 0.43% 3.7000 3.7748
GBP 0.08% 5.0370 5.1388
CHF 0.13% 4.1659 4.2501
21.01.2021

Doradca PZU

Dodaj nowe ogoszenie