23.04.2022

Pogoń Siedlce – Wigry Suwałki 3:2. Pierwszy raz w tym roku Wigry wracają bez punktów

Pierwszy raz w rundzie wiosennej piłkarze Wigier Suwałki doznali porażki w wyjazdowym meczu eWinner 2 Ligi. W starciu 29. kolejki górą byli zawodnicy Pogoni Siedlce, którzy po decydującym trafieniu w doliczonym czasie gry wygrali 3:2 i przerwali swoją serię sześciu domowych meczów bez zwycięstwa.

Dublet dla Wigier ustrzelił grający całe spotkanie Michał Żebrakowski.

Szkoda straty punktów tym bardziej, bo swoje spotkanie rozgrywane w południe przegrały rezerwy Lecha Poznań (0:2 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki), a drużyna Motoru Lublin, z którą przyjdzie Wigrom mierzyć się w najbliższą środę pokonała 1:0 KKS Kalisz i odskoczyła w tabeli na 9 oczek. Być może pod koniec maja Biało-Niebiescy z drużyną Marka Saganowskiego zagrają jeszcze raz, w ramach baraży o udział w Fortuna 1 Lidze i w takim układzie tabeli pojadą na to spotkanie do Lublina.

Na mecz z Pogonią Siedlce trener Grzegorz Mokry dokonał dwóch zmian w wyjściowym zestawieniu. W linii obrony Bojana Gvozdenovicia zastąpił Łukasz Bogusławski, a w ataku od pierwszej minuty wybiegł Michał Żebrakowski. Z powodu drobnego urazu na ławce rezerwowych znalazł się tym razem najlepszy strzelec Wigier - Mateusz Lewandowski.

Pierwsze 45 minut nie zapowiadało tego, że w drugiej odsłonie nielicznie zgromadzeni kibice na stadionie w Siedlcach zobaczą aż pięć goli. Bezbramkowy remis po niezbyt dobrej dla oka grze obu ekip, lecz z lekkim wskazaniem na Biało-Niebieskich. To właśnie Wigry mogły otworzyć wynik już w 5 minucie, ale po wyjściu na czystą pozycję Patryka Mularczyka lepszy okazał się golkiper gospodarzy i wybronił uderzenie suwalskiego pomocnika. Gospodarze więcej z gry zaczęli mieć po upływie kwadransa i po uderzeniach na bramkę Macieja Górskiego i Mateusza Piotrowskiego czujnie w bramce zachowywał się Hieronim Zoch. W 23 minucie drużyna Wigier miała aut i po wyrzucie piłki do uderzenia z 30 metrów złożył się Mikołaj Łabojko. Futbolówkę zmierzającą do bramki końcówkami rękawic sparował wyciągnięty jak struna Maksym Wadach. To właśnie bramkarz Pogoni świetnie interweniował także w 39 minucie po strzale Michała Żebrakowskiego.

Udanej interwencji nie udało się zaliczyć dla Hieronima Zocha w 55 minucie. Wtedy to po przypadkowo spadającej futbolówce w okolicach 25 metra wolejem z pierwszej piłki potężnie huknął Wojciech Trochim i ta wpadła pod poprzeczkę bramki Wigier. To trafienie z pewnością będzie ozdobą całej 29. kolejki eWinner 2 Ligi. Stracona bramka zdecydowanie podcięła skrzydła zawodnikom Grzegorza Mokrego i Biało-Niebiescy nieco zagubieni i bez planu na budowanie swoich akcji nie potrafili odpowiedzieć.

W 66 minucie było już 2:0. Akcję lewym skrzydłem napędził Cezary Demaniuk, zagrał piłkę do Mateusza Piotrowskiego, a ten do jeszcze lepiej ustawionego Macieja Górskiego, który oddał mocny strzał tuż przy słupku bramki. Zawinili defensorzy Wigier, którzy nie doskoczyli do piłki i zostawili zbyt dużo wolnej przestrzeni drugiemu na liście najlepszych snajperów 2 Ligi.

Trener Grzegorz Mokry zareagował zmianami. Po wejściu Mateusza Sowińskiego do gry posłał także Kosei Iwao i Denisa Gojko i nim się Biało – Niebiescy na nowo zorganizowali to Pogoń mogła zamknąć mecz. Po utrzymaniu piłki w boisku przez Macieja Górskiego i odegraniu na 6 metr, minimalnie niecelnie uderzył Cezary Demaniuk. Zmiennicy przeprowadzili akcję w 71 minucie na wagę bramki kontaktowej. Kosei Iwao wraz z Mateuszem Sowińskim pograli w środku boiska i zagrali do Mikołaja Łabojko, który uruchomił na lewej stronie Michała Żebrakowskiego. Napastnik Wigier wbiegł z piłką w pole karne i płaskim strzałem zmniejszył rezultat. Wtedy też na boisku pojawił się po dłuższej przerwie wracający do zdrowia Elso Brito.

Dziesięć minut później na tablicy wyników był już remis i to znów głównie za sprawą rezerwowych. Kosei Iwao wystawił piłkę do dośrodkowania dla Denisa Gojko, a ten wrzucił piłkę na dalszy słupek. Akcję celnym strzałem głową do bramki zamknął Michał Żebrakowski i dał nadzieję, że w tym meczu może się jeszcze wszystko wydarzyć. Podopieczni Grzegorza Mokrego będąc na fali wznoszącej napierali i szukali zwycięskiego trafienia na wagę trzech punktów. W 85 minucie szkoleniowiec suwalczan domagał się odgwizdania rzutu karnego po faulu na Mateuszu Sowińskim, ale arbiter za protesty ukarał czerwoną kartką Grzegorza Mokrego.

Sztuka przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść udała się gospodarzom w doliczonym czasie gry. Na prawej stronie boiska dośrodkowania Miłosza Przybeckiego nie zablokował Elso Brito i piłka wpadła pod nogi niepilnowanego Marcinho, który huknął po rękawicy interweniującego Hieronima Zocha prosto do bramki ustalając zwycięstwo Pogoni Siedlce, która przerwała serię Wigier czterech wyjazdowych meczów bez porażki.

Teraz czas na szybką analizę, odpoczynek i przygotowanie do środowego meczu z Motorem Lublin. To spotkanie odbędzie się o godzinie 17:15. Już teraz zapraszamy do śledzenia relacji z tego pojedynku.

Wyniki  29. kolejki:

Pogoń Siedlce - Wigry Suwałki  3 : 2 (0:0)

Gole: Wojciech Trochim 55, Maciej Górski 65, Marcinho 90+1 – Michał Żebrakowski 71 i 81

Żółte kartki: Maciej Górski - Rudinilson, Werick Caetano, Michał Żebrakowski

Pogoń: Maksym Wadach - Maciej Kołoczek, Maciej Wichtowski, Robert Majewski, Marcinho, Wiktor Preuss, Kamil Włodyka (67. Miguel López) , Wojciech Trochim (83. Jakub Sinior), Mateusz Piotrowski (83. Marcin Kozłowski), Cezary Demianiuk, Maciej Górski

Wigry: Hieronim Zoch - Bartosz Prętnik, Rudinilson, Tomasz Lewandowski, Łukasz Bogusławski, Kacper Michalski (71. Elso Brito), Bartłomiej Babiarz, Mikołaj Łabojko, Patryk Mularczyk (68. Kosei Iwao), Werick Caetano (61. Mateusz Sowiński), Michał Żebrakowski

Garbarnia Kraków - Olimpia Elbląg  0 : 0

Żółte kartki: Michal Klec, Mateusz Bartków – Bartosz Danowski, Miłosz Kałahur, Marcin Bawolik, Denys Ostrowśkyj, Hubert  Krawczun

Śląsk II Wrocław - Stal Rzeszów  1 : 2 (1:1)

Gole: Szymon Michalski 45 – Łukasz Góra 38 i 60

W 22. minucie Piotr Głowacki (Stal) nie wykorzystał rzutu karnego

Żółte kartki: Bartosz Boruń, Kacper Dachnowski, Konrad Poprawa – Damian Michalik, Paweł Oleksy

Czerwona kartka: Paweł Oleksy (Stal, 4 min. za zagranie ręką)

Znicz Pruszków - Wisła Puławy  2 : 0 (0:0)

Gol: Patryk Czarnowski 49 (z karnego), Mariusz Gabrych 90

Żółte kartki: Maciej Machalski, Krystian Tabara, Mariusz Gabrych – Emil Drozdowicz, Krystian Bracik, Dominik Cheba, Adrian Paluchowski

Sobota, 23.04.

Lech II Poznań - Pogoń Grodzisk Mazowiecki  0 : 2 (0:1)

Gole: Damian Jaroń 45, Jean Franco Sarmiento 84

Żółte kartki: Jakub Antczak, Adria Laskowski, Siergiej Kriwiec, Jakub Zagórski – Mariusz Sławek, Piotr Owczarek, Rafał Zembrowski, Damian Pawłowski, Wojciech Kalinowski, Piotr Maślanka

Hutnik Kraków - Sokół Ostróda  2 : 0 (0:0)

Gole: Krzysztof Świątek  67, Michał Kitliński 90

Żółte kartki: Krystian Lelek, Kacper Andrzejewski, Elorhan – Karol Turek, Paweł Rabin, Jakub Żyznowski

Czerwona kartka: Szymon Dowgiałło (Sokół, 65 min. za brutalny faul)

Motor Lublin - KKS 1925 Kalisz  1 : 0 (0:0)

Gol: Tomasz Swędrowski

Żółte kartki: Dmitri Mandricenco, Jakub Świeciński, Piotr Ceglarz, Rafał Król, Sebastian Madejski – Mateusz Gawlik, Andrzej Kaszuba

Ruch Chorzów - Radunia Stężyca  0 : 1 (0:0)

Gol: Kuba Lizakowski 69

Żółte kartki: Tomasz Foszmańczyk, Łukasz Janoszka, Konrad Kasolik, Tomasz Wójtowicz, Piotr Wyroba – Kuba Lizakowski, Janusz Surdykowski

Chojniczanka Chojnice - Lech II Poznań   19:30

KKS 1925 Kalisz - GKS Bełchatów  0:3 (wo)

Czołówka strzelców goli:

18 goli – Michał Fidziukiewicz (Motor)

14 goli - Maciej Górski (Pogoń Siedlce),

11 goli – Damian Michalik (Stal Rzeszów), Artur Pląskowski (Chojniczanka), Daniel Szczepan (Ruch Chorzów)

10 goli – Sebastian Bergier (Śląsk II Wrocław), Jean Franco Sarmiento (Pogoń Grodzisk Mazowiecki), Piotr Giel (KKS 1925 Kalisz),

8 goli – Carlos Daniel (Wisła Puławy), Krzysztof Danielewicz (Stal Rzeszów), Tomasz Foszmańczyk (Ruch Chorzów), Mariusz Gabrych (Znicz), Michal Klec (Garbarnia), Tomasz Mikołajczak (Chojniczanka Chojnice),  Michał Mokrzycki (Ruch Chorzów), Adrian Paluchowski (Wisła Puławy), Andreja Prokić (Stal Rzeszów),

Gole dla Wigier:

7 - Mateusz Lewandowski,

5 - Mikołaj Łabojko, Michał Żebrakowski

4 - Mateusz Sowiński

3 - Kōsei Iwao, Mariusz Rybicki,

2 – Kamil Adamek, Tomasz Lewandowski, Kacper Michalski, Piotr Pierzchała,

1 - Bartłomiej Babiarz, Robert Bartczak, João Criciúma, Denis Gojko, Dawid Krzyżański, Mikołaj Randak, Rudinilson, Kacper Zaborski.

18 goli – Michał Fidziukiewicz (Motor)

14 goli - Maciej Górski (Pogoń Siedlce),

11 goli – Damian Michalik (Stal Rzeszów), Artur Pląskowski (Chojniczanka), Daniel Szczepan (Ruch Chorzów)

10 goli – Sebastian Bergier (Śląsk II Wrocław), Jean Franco Sarmiento (Pogoń Grodzisk Mazowiecki), Piotr Giel (KKS 1925 Kalisz),

8 goli – Carlos Daniel (Wisła Puławy), Krzysztof Danielewicz (Stal Rzeszów), Tomasz Foszmańczyk (Ruch Chorzów), Mariusz Gabrych (Znicz), Michal Klec (Garbarnia), Tomasz Mikołajczak (Chojniczanka Chojnice),  Michał Mokrzycki (Ruch Chorzów), Adrian Paluchowski (Wisła Puławy), Andreja Prokić (Stal Rzeszów),