22.03.2015

Polish Open. Srebro i brąz polskich deblistów

Na zakończonym w sobotę w Arłamowie 41. Yonex Polish Open reprezentanci Polski zdobyli dwa medale: srebrny i brązowy. Oba wywalczyły męskie deble. Srebro suwalsko-głubczycka para Adam Cwalina/Przemysław Wacha, którym nie udało się powtórzyć sukcesów z lat 2013 i 2014, kiedy wygrywali Polish Open. Brąz dla Miłosza Bochata/Pawła Pietryji, którzy w ćwierćfinale wygrali z Łukaszem Moreniem i Wojciechem Szkudlarczykiem

W finale męskiego debla spotkały się dwie najwyżej rozstawione pary. Tym razem rozstawieni z „1”, klasyfikowani na 20. miejscu w rankingu światowym Cwalina i Wacha musieli uznać wyższość turniejowej „2”, zajmującej 24. miejsce w światowym rankingu, japońskiej pary   Kenta KAZUNO/Kazushi YAMADA. Mecz trwał tylko 28 minut i zakończył się zwycięstwem Azjatów 21:19, 21:12.

W I secie od początku aż do stanu 16:14 prowadzili Adam i Przemek. Były chwile kiedy ich przewaga wynosiła nawet 5. punktów (8:3, 14:9). Przy wyniku 16:14 szczęście zaczęło sprzyjać Japończykom, którzy zdobyli 5. punktów nie tracąc ani jednego i objęli prowadzenie 19:16.  się nasi badmintoniści stracili pięć punktów, nie zdobywając ani jednego i to debel z Kraju Kwitnącej Wiśni objął prowadzenie 19:16. Przy stanie 20:17 Cwalina i Wacha zbliżyli się na 20:19, ale ostania lotka należała do ich rywali, którzy wygrali seta 21:19.
Początek II seta też należał do Polaków. Ale tylko początek, bo z prowadzenia naszych 7:4 szybko zrobiło się 7:11, a po chwili 10:17 i 12:18. Ostatecznie set 21:12 i mecz 2:0 dla rywali biało-czerwonych.

Medaliści 41. Yonex Polish Open:

gra pojedyncza mężczyzn: 1.Daren LIEW (Malezja); 2. Emil HOLST (Dania); 3/4: Ihsan Maulana MUSTOFA (Indonezja) i Kestutis NAVICKAS (Litwa)
gra podwójna mężczyzn: 1. Kenta KAZUNO/Kazushi YAMADA (Japonia); 2. Adam CWALINA/Przemysław WACHA (Polska); 3/4: Takuto INOUE/Yuki KANEKO (Japonia) i Miłosz BOCHAT/Paweł PIETRYJA (Polska)
gra pojedyncza kobiet: 1. Karin SCHNAASE (Niemcy); 2. Marija ULITINA (Ukraina); 3/4: Petya NEDELCHEVA (Bułgaria) i Anna Thea MADSEN (Dania)
gra podwójna kobiet: 1. Pradnya GADRE/Sikki Reddy N.(Indie); 2. Alex BRUCE/Phyllis CHAN (Kanada); 3/4: Ekaterina BOLOTOVA/Evgeniya KOSETSKAYA (Rosja) i Lisa KAMINSKI/Hannah POHL (Niemcy)
gra mieszana: 1. Peng Soon CHAN/Liu Ying GOH (Malezja); 2. Akshay DEWALKAR/Pradnya GADRE (Indie); 3/4: Chia Yu LIN/Ti Jung WU (Tajwan) i Anton KAISTI(Finlandia)/Cheryl SEINEN (Holandia)