12.09.2016

Półmaraton Augustowski. Biegali też suwalczanie [zdjęcia]

W upalną niedzielę (termometry pokazywały nawet 27-30 stopni C) prawie 30 suwalczan znalazło się wśród 198 biegaczy, którzy wystartowali w 6. Budimex Półmaratonie Augustowskim. Niestety, nowa trasa wytyczona w pełni nasłonecznionym terenie nie sprzyjała uzyskiwaniu dobrych wyników, a wręcz utrudniała bieg. Tym większe uznanie dla tych którzy dobiegli do mety, a było ich aż 190.

Zwyciężył Białorusin Vladzizlau Pramau, który przebiegł 21.098 m w czasie 1:06:31 i o 6 min.25 sek wyprzedził Adama Wakuluka z Siemiatycz oraz o 7 min. 09 sek. swego rodaka Alexa Sanko.

Najlepszym z suwalczan, po raz kolejny okazał się trathlonista Krzysztof Wandzioch (trener biegowy oraz pływacki), który z czasem 1:28:48 w klasyfikacjo open zajął 11. miejsce, ale wygrał kat. wiekowej M –18 .

- Nie spodziewałem się takiego wyniku po trzech tygodniach odpoczynku po wymagającym sezonie triathlonowym. Jest to świetny prognostyk przed nadchodzącym sezonem. W przyszłym roku, a jeśli uda się uzyskać sponsorów na sprzęt sportowy to za dwa lata mógłbym spokojnie walczyć w mistrzostwach Polski – mówił na mecie K. Wandzioch.

Najlepszą z pań była 5. w kat. open Białorusinka Nina Savina (1:15:23), a suwalczanką 47. w open i 3 w kat. kobiet Izabela Szermińska  (1:43:18).