Dziesięć lat temu 19-letni wtedy Maciej Radaszkiewicz, wychowanek A-klasowej Polonii Raczki przeszedł do pierwszoligowych wówczas Wigier Suwałki, a potem - także na zapleczu ekstraklasy - grał w ŁKS-ie Łódź oraz Polonii Warszawa.
W jego ślady marzą pójść kolejni zawodnicy raczkowskiego klubu. 19-letni Cezary Przekop, najlepszy strzelec Polonii w ubiegłym sezonie, przeszedł właśnie do Pomorzanki Sejny, beniaminka IV ligi. Do Sejn, jako asystent trenera, trafił też Jarosław Michałowski, dotychczasowy szkoleniowiec klubu z Raczek.
Nowym-starym trenerem Polonii został Marcin Świeżyński. Pod jego wodzą w pierwszym sparingu przebudowywany zespół pokonał Vertę Suwałki 6:0. W drugim meczu kontrolnym na wyjeździe Polonia uległa 2:3 Sparcie Augustów (na zdjęciu), która spadła z IV ligi i do rozgrywek Klasy Okręgowej przygotowuje sie pod okiem Przemysława Kołłataja, następcy Tomasza Dębkowskiego .
- Był to naprawdę dobry mecz w naszym wykonaniu. Stworzyliśmy sporo sytuacji, ale niestety zabrakło wykończenia bardzo korzystnych sytuacji przekonują gracze Polonii.
WD
Fot. Sparta Augustów








