19.02.2024

Przegrał Ślepsk Malow, przegrały inne słabsze zespoły. Trzeba dograć ten sezon [zdjęcia, tabela]

W niedzielę Biało-Niebiescy we własnej hali ulegli Bogdance LUK Lublin, która dzięki wygranej w Suwałki Arenie awansowała na 5. miejsce w tabeli.

Suwalska drużyna notuje serię czterech porażek z rzędu i już bez jej udziału trwa zacięta rywalizacja o miejsca w czołowej ósemce ekip, które w play-off powalczą o mistrzostwo Polski. Podopiecznym Dominika Kwapisiewicza nie grozi też spadek, bo nie sposób uwierzyć, że prześcigną ich zamykający tabelę Czarni Radom.

Ślepsk Malow musi gromadzić siły i środki na następny sezon, po którym z PlusLigi spadnie już nie jedna, a ostatnie trzy drużyny. W bieżących rozgrywkach, biorąc pod uwagę siłę kolejnych przeciwników, ucieszy nas każda punktowa zdobycz, a zwycięstwo będzie wielkim świętem.

W poniedziałek, na zakończenie 22. kolejki PSG Stal Nysa pokonała GKS Katowice 3:1. W tej rundzie porażki poniosły więc wszystkie zespoły plasujące się za naszym i Ślepsk Malow pozostał na 12. miejscu.  

W najbliższą niedzielę, 25 lutego o godz. 17:30 Ślepsk Malow zagra z Treflem w Gdańsku, a w następny czwartek, 29 lutego o 17:00 w Suwałki Arenie podejmie PGE GiEK Skrę Bełchatów.

W marcu naszą drużynę czekają starcia z Projektem Warszawa, Aluronem CMC Zawiercie, Jastrzębskim Węglem, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, PSG Stalą Nysa i Indykpolem AZS Olsztyn.

Wojciech Drażba

Fot. Miłosz Kozakiewicz

Ślepsk Malow Suwałki – Bogdanka LUK Lublin 1:3

(21:25, 15:25, 25:23, 17:25)

MVP: Alexandre Ferreira

Ślepsk Malow: Konrad Stajer 4, Arkadiusz Żakieta 16, Paweł Halaba 11, Bartosz Firszt 9, Maksim Buculjević, Jakub Macyra 7, Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Matias Sanchez, Bartosz Filipiak 3, Ernest Kaciczak 4 i Joaquin Gallego 2.

Bogdanka LUK: Jan Nowakowski 5, Marcin Komenda 2, Marcin Kania 7, Mateusz Malinowski 14, Alexandre Ferreira 22, Tobias Brand 17, Thales Hoss (libero) oraz Jakub Nowosielski, Damian Schulz, Maciej Krysiak i Maciej Zając 2.

Pozostałe wyniki i para 22. kolejki

Piątek, 16 lutego

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Enea Czarni Radom 3 : 0

(25:19, 25:18, 25:19)

Sobota, 17 lutego 

Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów 3 : 1

(25:21, 18:25, 26:24, 25:20)

Jastrzębski Węgiel – Barkom Każany Lwów 0 : 3

(17:25, 23:25, 25:27)

Aluron CMC Warta Zawiercie – KGHM Cuprum Lubin 3 : 1

(25:18, 25:21, 19:25, 25:19) 

Niedziela, 18 lutego

Projekt Warszawa – Trefl Gdańsk 3 : 0

(25:20, 25:20, 25:20)

PGE GiEK Skra Bełchatów – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3 : 0

(25:22, 25:23, 25:12)

Poniedziałek, 19 lutego

PGE Stal Nysa – GKS Katowice 3 : 1

(33:31, 19:25, 25:22, 25:13)

 

Tabela

  1.

Jastrzębski Węgiel  

22

57

59:17

1868:1577

  2.

Aluron CMC Warta Zawiercie

22

54

59:22

1953:1727

  3.

Projekt Warszawa

22

53

57:19

1822:1598

  4.

Asseco Resovia Rzeszów

22

44

54:32

2033:1898

  5.

Bogdanka LUK Lublin

22

41  

52:38

2036:1968

  6.

Trefl Gdańsk

22

39

46:35

1875:1830

  7.

Indykpol AZS Olsztyn 

22

34

43:41

1893:1898

  8.

PGE GiEK Skra Bełchatów

22

32

42:43

1935:1918

 9.

PSG Stal Nysa

22

32

42:45

1910:1946

10.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

21

29

37:39

1732:1762

11.

Barkom Każany Lwów

21

25

34:46

1764:1900

12.

Ślepsk Malow Suwałki

22

20

26:50

1652:1798

13.

GKS Katowice

22

18

28:53

1768:1903

14. 

Exact Norwid Częstochowa

21

18

26:53

1732:1869

15.

KGHM Cuprum Lubin

21

17

26:51

1638:1772

16.

Enea Czarni Radom

22

9

14:61

1563:1810

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.19.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
18.04.2024

KUCHARZ / KUCHARKA

Dodaj nowe ogoszenie