28.03.2014

Przywieźli medale, będą tęsknić za zimą [wideo i zdjęcia]

Puchary i medale oraz pamiątkowe fotografie przywieźli z finału Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim i snowboardzie Family Cup suwalscy sportowcy. Wieńczące sezon zawody odbyły się dalekich Kluszkowcach, w gminie Czorsztyn.

Była to już 19. edycja największej w kraju imprezy dla amatorów, obejmującej eliminacje regionalne i wielki finał. W naszym regionie kwalifikacyjne zawody – mistrzostwa województw warmińsko-mazurskiego, a także oraz podlaskiego zostały przeprowadzone w Gołdapi, w Okrągłem koło Wydmin i w Szelmencie.

Spośród reprezentantów naszego regionu, w Kluszkowcach najlepiej spisali zawodnicy startujący w kategorii do lat 14. Rywalizację snowboardzistów wygrał Krzysztof Walendzewicz z Raczek, a trzecie miejsce wśród dziewcząt zajęła młodsza o rok od konkurentek Julia Regucka, która była ponadto 12. w narciarstwie. W kategorii wiekowej D ósmy był Andrzej Domański z Sejn.

Bardzo dobrze wypadły nasze narciarki. W swoich kategoriach 5. miejsce zajęła Kaja Gierszewska z Olecka, 6. Olga Rosińska, a 17. Natalia Lisowska (obie Suwałki). Wśród mężczyzn 7. był Wojciech Rosiński, 10. Jacek Regucki (obaj Suwałki), a 14. Andrzej Cieśluk z Ełku, nowy dyrektor WOSiR Szelment.

Suwalczanie praktycznie nie schodzili z podium sumującego cykl Pucharu Polski. Julia Regucka triumfowała w snowboardzie i była druga w narciarstwie, a Natalia Lisowska, odpowiednio, druga i czwarta. Trzeci wśród snowboardzistów był Krzysztof Walendzewicz, a 5. Andrzej Domański.

Drugie miejsca w Pucharze Polski w narciarstwie alpejskim zajęli Olga Rosińska i Wojciech Rosiński, a 3. Mieczysław Grygieńć i Jacek Regucki.