18.09.2014

Puchar Polski: Awans Wigier II w Sejnach i Sparty w Gibach

W meczach III rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu podlaskiego Pomorzanka Sejny przegrała u siebie 0:2 z Wigrami II Suwałki, a Gieret Giby uległ 3:4 Sparcie Augustów. Pomorzanka kończyła mecz w „9” pod czerwonych kartkach (już w doliczonym czasie gry) dla Leszczyńskiego i Kalisza. W Gibach takich niesportowych emocji już nie było.

Gole dla Wigier II, czerwone kartki dla Pomorzanki
W Sejnach grający konsekwentnie suwalczanie wypunktowali gospodarzy. Duży udział w wygranej IV-ligowca miał Patryk Sobolewski, który popisał się kilkoma efektownymi i skutecznymi interwencjami , ale też spokojnie kierował grą defensywy. W I połowie Gospodarze mieli dwie kapitane okazje, ale na gola nie zamienili ich Balewicz i Tomczyk. Goście odpowiedzieli ładnym, ale niecelnym strzałem Pilichowskiego.
Po wyrównanym początku II połowy (groźne strzały Cimochowskiego i Kalisza), wynik w 60 min. otworzył Cimochowski wykorzystując rzut karny podytkowany za zagranie ręką obrońcy gospodarzy. Pomorzanka starała się odrobić stratę, ale grała nerwowo, indywidualnie, co, przy skutecznej grze defenywy Wigier II i skutecznych interwencjach Patryka Sobolewskiego, nie mogło przynieść bramkowego efektu. W 85 min. po kontrze Wigier, z piłką przed pustą bramką znalazł się Tomasz Stasiński i ustalił wynik meczu na 2:0 dla lidera IV ligi.  W drugiej minucie doliczonego czasu gry doszło do zamieszania an połowie Wigier II, po którym czerwonymi kartkami ukarani zostali piłkarze Pomorzanki: Leszczyński i Kalisz.

Pomorzanka Sejny - Wigry II Suwałki 0:2 (0:0)
Gole: Paweł Cimochowski 60 (k), Tomasz Stasiński 85
Czerwone kartki: Leszczyński, Kalisz (obaj Pomorzanka, 90+2)
Pomorzanka: Twarowski – Zawadzki, Czakis, Dochód, P. Miszkiel, Leszczyński, Kalisz, Tomczyk (60. Milanowski), Balewicz (70. Modzelewski), Kowalewski (79. Anuszkiewicz), A. Łejmel
Wigry II: Sobolewski – Żybura, Karol Petelski, Pilich, Stasiński, Szydłowski, M. Kupszta, Niedziejko, Konrad Petelski, Sawicki 80. Spura), Cimochowski

Grad goli w Gibach
Kibice w Gibach obejrzeli ciekawy mecz, obfitujący w dużą ilość goli i jeszcze większą podbramkowych spięć. Ostatecznie, zasłużenie, co podkreślają trenerzy obu drużyn, wygrali IV-ligowcy z Augustowa.
- W pierwszej połowie zagraliśmy fajny mecz. To jednak trochę za mało, żeby wygrać cały mecz. Spotkanie ustawiły trzy gole strzelone przez Spartę między 55 i 65 minutą drugiej połowy. Ale graliśmy do końca i udało się nam strzelić dwa gole. Niestety, do dogrywki zabrakło jeszcze jednego – ocenia mecz Michał Pieślak, trener Gieretu.
- Wynik nie oddaje tego, co było widać na boisku – mówi Jacek Bayer, szkoleniowiec Sparty. - Byliśmy zespołem lepszym, wygraliśmy zasłużenie, a szansę gry dostali zawodnicy, którzy w lidze grają mniej. Nie zawiedli i to cieszy.

Gieret Giby - Sparta Augustów 3:4 (1:1)
Gole: Przemysław Żybura 32, Michał Pieślak 79, Karol Tarlecki 89 - Piotr Biedulewicz 18, Kamil Wilczewski 55, Paweł Stasiński 60, Michał Jegliński 65
Gieret: Śliwiński - Czokajło, Saładonis, Karaszewski, Żybura, Kubas, Wysocki (67. Pieślak),  Olkowski, Mickiewicz, Tarlecki, Gliniecki
Sparta: Siergiej - Klukowski (75. Chełmiński), Niedźwiedzki (70. Czereszewski), Sakowicz, Mandygraf, Stankiewicz, Chabasiński, Wilczewski, Stasiński (70. A. Sobolewski), Czyżewski (46. Jegliński), Bidulewicz