12.08.2019

Puchar Polski. Reprezentują Suwałki w Warszawie [zdjęcia]

Złożona z tegorocznych maturzystów, studentów, byłych juniorów Wigier suwalska drużyna Murawa Gejming awansowała do II rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu mazowieckiego.

- Dowiedzieliśmy się, że Mazowiecki Związek Piłki Nożnej przyjmuje zgłoszenia zespołów niezrzeszonych i natychmiast skorzystaliśmy z okazji – tłumaczy Filip Mazur, kapitan Murawy. – Później okazało się, że możliwość gry niezrzeszonym stwarza też Podlaski ZPN, ale było już po czasie.    

W „rozgrywkach tysiąca drużyn” młodzi suwalczanie zadebiutowali w minioną niedzielę na stadionie PKS Radość, na którym rozbili 4:1 kilka lat starszych studentów z Wybrzeża Klatki Schodkowej.

- Do stolicy pojechaliśmy tylko w jednym celu. Sporo wspólnie trenowaliśmy i wiedzieliśmy, że zwycięstwo jest w naszym zasięgu. Zespół spisał się świetnie i dzięki konsekwentnej grze do ostatniej minuty, udało nam się awansować do II rundy Pucharu Polski – cieszy się Filip Mazur. -  #MisjaPuchar - bo tak to z chłopakami nazywamy - to nie tylko możliwość zagrania w oficjalnych rozgrywkach, ale przede wszystkim świetna integracja. Łączymy profesjonalizm  z dobrą zabawą. Każdy z nas, niezależnie od tego ile minut zagrał, cieszy się z historycznego awansu. Oby nasza przygoda trwała jak najdłużej.

Ciąg dalszy przygody już w najbliższy czwartek, 15 sierpnia. Rywalem Murawy Gejming będzie występujący w B klasie zespół Coco Jambo.

  WD

I runda Pucharu Polski na szczeblu Mazowieckiego ZPN

Murawa Gejming – WKS 4:1 (3:1)

Murawa: Kuba Szymański (Bartosz Siłkowski) – Michał Gorlo (Wojciech Majewski), Jakub Wysocki, Tomasz Dziawer, Mikołaj Kłos (Tymon Górski), Kacper Wowak (Akaki Khorava), Maciej Borkowski (Paweł Radzewicz), Mateusz Izbicki (Jakub Suchocki), Sylwester Wielgat, Artur Sobolewski, Filip Mazur (Mateusz Mazur).

Bramki dla Murawy: Tomasz Dziawer - 2, Sylwester Wielgat , Artur Sobolewski

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.30.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.3925 4.4813
USD 0.00% 3.9791 4.0595
GBP 0.00% 4.8884 4.9872
CHF 0.00% 4.1100 4.1930
Dodaj nowe ogoszenie