10.01.2013

Raczki. VI kolejka HLPN

Zdaniem kibiców zebranych na Hali Sportowej w Raczkach to była najbardziej wyrównania kolejka od początku rozgrywek.

W pierwszy pojedynku kolejki Albatros Raczki zmierzył się z Korona Moczydły. O tym, że nie był to łatwy mecz najlepiej świadczy wynik końcowy. Nie dość, że Albatros Raczki skromnie pokonał Koronę, to jeszcze przy wyniku 3:3 do właśnie Korona mogła objąć prowadzenie, ale doskonałej sytuacji sam na sam z Miliszewskim Andrzejem (bramkarzem Albatrosu) nie wykorzystał Cezary Bielecki. Trzy bramki zdobył najlepszy strzelec Albatrosu – Pilichowski Filip.

Remisem zakończył się mecz Jaćwingów z Juniorami. Mecz ten stał na dość dobrym poziomie piłkarskim i wynik dokładnie odzwierciedla przebieg spotkania. Pierwsza połowa to drobna przewaga Jaćwingów uwieńczona jednobramkowym prowadzeniem, natomiast druga wyrównana z przewagą szczęścia po stronie Juniorów.

Brak Radosława Szyłaka w drużynie z Grabowa nie pozostał bez odzwierciedlenia na wyniku spotkania z Ojmerem Suwałki. Drużyna z Grabowa zagrała poniżej swojego poziomu i jedynie zremisowała ze słabo spisującymi się w tej edycji „Piekarzami”, którzy zmarnowali dodatkowo kilka bardzo dobrych okazji. Wpływ na to mógł mieć także fakt, że po raz pierwszy drużyna Ojmeru stawiła się na mecz w liczniejszym składzie. W drużynie z Grabowa jedynie Tylman Waldemar utrzymał swoją dobrą formę strzelecką.

W meczu SALAG – Rospuda faworyt mógł być tylko jeden. Pierwsza połowa wbrew oczekiwaniom była bardzo wyrównana, a potwierdzeniem tego było tylko jedno trafienie i to  15 minucie spotkania Patryka Michniewicza. W drugiej części spotkania po utracie drugiej bramki zawodnicy z Filipowa stracili swój zapał i w konsekwencji przegrali zasłużenie 6:0.

Kolejkę zakończył szlagier CDN – GALPOL. Ten mecz miał duże znaczenie w kontekście drugiej rundy. CDN pierwszą połowę właściwie przespał, a co gorsza GALPOL, który zdaniem wielu obserwatorów gra najładniejszą piłkę w tych rozgrywkach, dostosował się do tego rodzaju gry. Efektem tego było tylko skromne prowadzenie 1:0 do przerwy. Po przerwie gra znacznie się ożywiła i można było zobaczyć to czego oczekiwano, a mianowicie zaciętą walkę do samego końca.

Komplet wyników 6 kolejki:

Albatros Raczki – Korona Moczydły – 5:3 (2:1) – Pretko, Pilichowski 3, Rogucki – Krzykwa J., Tomczyk K., Bielecki
Jaćwing Suwałki – Junior Suwałki – 2:2 (1:0) – Kalisz, Łukowski – Stankiewicz, Tarasiewicz
Grabowo – Ojmer Suwałki – 3:3 (2:1) – Tylman W. 3 – Gajewski, Szymańczyk 2
SALAG Suwałki – Rospuda Filipów – 6:0 (1:0) – Adamejt 2, Michniewicz 2, Gwaj, Żołobko
CDN Stoki – GALPOL Suwałki – 1:3 (0:1) – Bosiacki – Stasiński 3