12.12.2015

Reso Suwałki Football League. Emocje i walka do końca w II kolejce RSFL

II kolejka RESO Suwałki Football League przyniosła wiele emocji. Tym razem zanotowaliśmy dwa remisy, pozostałe pięć spotkań znalazło rozstrzygnięcie. Cztery zwycięstwa odniosły drużyny grające w roli gospodarzy a jedno, za to najbardziej okazałe, goście.

W pierwszym spotkaniu na parkiet wybiegły ekipy SALAG-u i AR-TIR-u. Ci pierwsi liczyli na kolejne trzy punkty, drudzy chcieli zmazać plamę po porażce z pierwszej kolejki. Cel zrealizowała drużyna SALAG-u, która nadspodziewanie łatwo pokonała AR-TIR 3:0.

O wiele bardziej zacięte okazało się drugie spotkanie, w którym zagrały AGRODEALER i AZS PWSZ SUWAŁKI. Mecz do końca trzymający w napięciu zakończył się remisem 2:2, cociaż obie drużyny w końcówce mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W kolejnym meczu wielkie strzelanie urządziali sobie zawodnicy COMMERC-u, którzy rozgromili EUROMASTER 9:1 i zostali nowym liderem.

Po tym spotkaniu na parkiecie pojawiły się drużyny EURO OKNO i AUTO WIGRY. To spotkanie, w którym nie zabrakło ostrej walki, wielu kontrowersji a przede wszystkim emocji zakończyło się remisem 2:2. W tym spotkaniu obejrzeliśmy również najpiękniejszą z dotychczas zdobytych w RESO Suwałki Football League bramkę. Na początku drugiej połowy gola "stadiony świata" zdobył dla drużyny AUTO WIGRY Wojciech Czereszewski.

W kolejnym spotkaniu na parkiet wybiegły BIO-PROFIL SPA oraz PEC Sp. Z o.o. Do przerwy prowadziła drużyna PEC-u, ale druga połowa należała już do BIO-PROFIL SPA, którzy ostatecznie, chociaż dość szczęśliwie, zwyciężyli 2:1.

Dwa ostatnie spotkania II kolejki zapowiadały się niezwykle emocjonująco i rzeczywiście nie zawiodły kibiców. W hicie kolejki zmierzyły się ALP MATRIX i AUTOLAND. Drużyny, które są wymieniane wśród faworytów Ligi zapewniły kbibicom wielkie emocje. Do przerwy dwubramkowe prowadzenie uzyskała drużyna ALP MATRIX, która wykorzystała wdie gry w przewadze po żółtych kartkach dla zawodników AUTOLAND-u. Kiedy wydawało się, że ALP MATRIX spokojnie zagra drugą połowę błysnął Adam Pomian. W ciągu niespełna 30 sekund czwartej minuty drugiej połowy doprowadził do remisu i mecz zaczął się od nowa. W zaciętej i emocjonującej końcówce ALP MATRIX wykorzystał trzeci raz grę w przewadze i przechylił szalę zwycięstwa na swoją stroną.

W ostatnim meczu RODZICE AP WIGRY SUWAŁKI zagrali przeciwko UKS RUTKA-TARTAK SUWALKING. Rodzice przystępowali do meczu po efektownym zwycięstwie nad AR-TIR-em natomiast UKS chciał wrócić do gry po klęsce z ALP MATRIX i udowodnić, że pierwsza kolejka była wypadkiem przy pracy. UKS RUTKA-TARTAK SUWALKING jak wytrawny bokser wypunktowała RODZICÓW 2:0. Wynik mógł być zdecydowanie wyższy, ale momentami prawdziwe cuda w bramce Rodziców wyprawiał Patryk Sobolewski.

Trzecia kolejka RESO Suwałki Football League dopiero 15 stycznia 2016.