13.01.2022

Reso Suwałki Football League. Piąta kolejka nie dla lidera [zdjęcia, wyniki, tabela]

Po trzytygodniowej przerwie świąteczno=noworocznej jako pierwsi na parkiet hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach wybiegły drużyny 14. Pułku Przeciwpancernego Decco Suwałki oraz Skupski Team Sejny.

Grad goli na dobry początek

Na pewno kibice, którzy przyszli do hali wiele oczekiwali po pierwszym spotkaniu, gdyż aktualny mistrz podejmował może i ciągle młodą, ale patrząc na tegoroczne rozgrywki na pewno ograną drużynę z Sejn. Wojskowi już od początku spotkania pokazali, że dla nich liczą się tylko 3  punkty i po niecałej minucie Paweł Stasiński strzelił pierwszą bramkę. Równie dobre zawody rozegrał Rafał Saładonis, który strzelił dwie bramki, a końcowy wynik wskazywał 7:1.

Gmina Suwałki z 3 punktami

Następnie na parkiecie zaprezentowały się ekipy Gminy Suwałki i Porty Active Team. W tym spotkaniu byliśmy świadkami bardzo wyrównanego spotkania, a Piotr Gwaj pokazał, że nigdy się nie starzeje i ciągle „ma to coś w nodze”. Swój występ przypieczętował dwoma bramkami.

Euromaster z pierwszą porażką

W dalszej kolejności przyszedł czas na pojedynek, który można nazwać szlagierem kolejki. Aktualny lider Euromaster Gniedziejko kontra jak zwykle groźny zespół Szkarnulis Team Sejny. Od początku obie drużyny ruszyły do walki i była to w pozytywnym znaczeniu „wojna na boisku”. Akcja za akcją, wiele sytuacji bramkowych z obu stron, ale też dwie wyróżniające się postacie –Bartek Żybura wśród zawodników w żółtych koszulkach oraz Maciej Szydłowski po stronie Sejneńszczan. Szczególnie warto podkreślić tutaj postawę Maćka, który wziął ciężar gry na siebie oraz ustrzelił hat-tricka. Ostatecznie Euromaster poniósł pierwszą porażkę w tegorocznej edycji RSFL przegrywając 2:3.

Alex Szklarz bez szczęścia

W kolejnym meczu Technika Grzewcza ZUH podejmowała jak na razie jedyną drużynę bez punktów, czyli Alex Szklarz. Pomimo wyniku 3:1 dla Techników to nie jest on odzwierciedleniem przebiegu spotkania. Damian Citko i spółka niezwykle ambitnie podeszli do tego pojedynku, obejmując prowadzenie po bramce Tobiasza Danowskiego już w 3 minucie.  Pomimo szybkiego wyrównania przez powracającego po pauzie Sebastiana Jankowskiego, to zawodnicy w czarnych strojach razili nieskutecznością i brakiem zorganizowania w ofensywie. Pomimo dużego zaangażowania, Alex Szklarz po raz kolejny schodził z boiska pokonany.

Mecz do ostatniego gwizdka

Przedostatni pojedynek V kolejki i czas na spotkanie SALOS-u Suwałki z Gminą Puńsk, w którym ponownie młodzi zawodnicy dowodzeni przez Kazimierza Biziewskiego pokazali, że mimo braku doświadczenia mają duże ambicje i walczą o każdą piłkę. Mecz okazał się niezwykle wyrównany, a jego wynik ustalił kilkanaście sekund przed ostatnim gwizdkiem Paweł Kuklewicz, zapewniając 3 punkty Gminie Puńsk.

Niepokonani zawodnicy Opakowań Kartex

Niezwykle ciekawą i zaciętą kolejkę zakończyły drużyny z Suwałk: Opakowania Kartex oraz Verta. Analizując wcześniejsze wyniki tej kolejki ekipa Opakowań bardzo liczyła na zgarnięcie 3 punktów, aby ciągle liczyć się w czołówce ligi. Już w pierwszej połowie spotkania Marcin Krupiński i Wojciech Mickiewicz ustalili wynik, strzelając bramki w 9 oraz 10 minucie. Druga połowa to bezowocne próby Verty na odwrócenie losów meczu, jednak na strzał Mateusza Gołowczyca zawodnicy w pasiastych koszulkach potrafili odpowiedzieć tylko bramką Rafała Tarasiewicza. Po 24 minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 3:1.

Wyniki 5. kolejki RSFL:

14. PPPanc DECCO Suwałki – Skupski TEAM Sejny 7:1

Bramki: P. Stasiński x2, M. Przemielewski x2, R. Dochód, R. Saładonis, J. Gagacki – K. Namiotko

Gmina Suwałki – PORTA ACTIVE Team 3:2

Bramki: P. Gwaj x2, D. Jankowski – M. Mościński, D. Kukowski,

Szkarnulis Team Sejny – Euromaster Gniedziejko 3:2

Bramki: M. Szydłowski x3 – B. Żybura x2

ALEX Szklarz – Technika Grzewcza „ZUH” 1:3

Bramki: T. Danowski – S. Jankowski, Ł. Ołowniuk, B. Gużewski

SALOS Suwałki – Gmina Puńsk 0:1

Bramka: P. Kuklewicz