25.02.2020

RESO Suwałki Football League. Przeciwpancerni mistrzami [zdjęcia]

14 Pułk Przeciwpancerny triumfatorem RESO Suwałki Football League 2019/2020, czyli amatorskiej halowej piłki nożnej, której organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Najlepszym zawodnikiem został piłkarz z 14. Pułku Przeciwpancernego Tomasz Jarząbski. Zwycięski zespół oraz drużyna Szkarnulis Team nagrody pieniężne przekazali na cele charytatywne. BRAWO!!!

14 Pułk Przeciwpancerny wygrał ostatnią rundę i tym samym został Mistrzem sezonu. Drugie miejsce, ze stratą 5 punktów, zajął klub Technika Grzewcza ZUH. Zacięta walka toczyła się o drugie miejsce, jednak przegraną jednego punktu trzecie miejsce na podium zajął klub Szkarnulis Team.

Mistrzowie – 14. Pułk Przeciwpancerny przeznaczyli całą swoją wygraną, czyli 2000 złotych, na cel charytatywny aby wspomóc leczenie Hani Poczobut. Dziewczynka walczy o życie. Choruje na najcięższą postać SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Warto wspomnieć, że sponsor główny RESO Europa Service zobowiązał się do podwojenia głównej wygranej. W związku z tym na leczenie dziewczynki przeznaczone zostanie 4000 złotych.

Natomiast zespół Szkarnulis Team swoją wygraną – 1000 złotych, również przeznaczył na cel charytatywny. Drużyna zdecydowała się przekazać nagrodę dla najwierniejszego kibica Pomorzanki Sejny – Franka Głembockiego, który choruje na ropne zapalenie układu kostnego.

Po raz kolejny została przeprowadzona klasyfikacja OLDBOY (40+) w kategoriach najlepszy zawodnik i bramkarz.

W kategorii najlepszy zawodnik miejsca na podium zdobyli  3. Sławomir Bogdanowicz (Euromet), 2. Adam Wyszyński (Centrum Ogrodnicze Krzysztof Szymczyk z Olecka) i zwycięzca tegorocznego sezonu 1.Krzysztof Kulesza (Gmina Suwałki).

Najlepszym bramkarzem został Karol Śliwiński ( Agrodealer), a drugie i trzecie miejsce zajęli Dariusz Grzędziński (Porta Active Team) i Andrzej Szyszko (Gmina Suwałki).

Najlepszym zawodnikiem okazał się Tomasz Jarząbski z 14. Pułku Przeciwpancernego. O tytuł walczyli Sebastian Jankowski ( Technika Grzewcza ZUH), Piotr Leszczyński (Szkarnulis Team Sejny), i Jakub Kozłowski (Centrum Ogrodnicze Krzysztof Szymczyk z Olecka).

Natomiast najskuteczniejszym bramkarzem został Marcin Grygo z Centrum Ogrodniczego Krzysztof Szymczyk Olecko.

Po 16 bramek strzelili dwaj piłkarze Jakub Kozłowski z Centrum Ogrodniczego Krzysztof Szymczyki Maciej Szydłowski z Porta Active Team o kolejności w klasyfikacji snajperów decydowała pozycja drużyny w tabeli. Triumfował zatem Jakub Kozłowski, czyli piłkarz zespołu mistrza ligi.

Nagrodą Organizatora został uhonorowany Jan Nalbach z klubu Albatros Raczki.

Nagrody wręczyli Waldemar Borysewicz, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz Kamil Klimek, Kierownik Działu Sportu, Rekreacji i Marketingu.