07.08.2015

Rewelacyjny występ Ani Gryc na 21.OOM

Kapitalny występ w biegu na 400 m ppł. na rozgrywanej w Łodzi 21. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych zaliczyła Anna Gryc. Zawodniczka suwalskiej Hańczy w końcowej klasyfikacji zajęła 10. miejsce (2 w finale B), ale w zarówno w eliminacjach, jak i w finale B poprawiała rekord życiowy, który ostatecznie wynosi 65.58 sek i jest lepszy od tego, z którym pojechała do Łodzi aż o 2,03 sekundy.

- Gdyby Anka w biegu eliminacyjnym nie stanęła, i to dosłownie, przed jednym z płotków, byłaby w finale A – o biegach Ani opowiada trener Jarosław Jutkiewicz. – Pomimo to zrobiła 15 czas eliminacji i zakwalifikowała się do finału B, w którym, po raz drugi w Łodzi, poprawiła życiówkę, minęła metę jako druga, co w końcowej klasyfikacji dało jej dziesiąte miejsce. Tę dziewczynę stać już na bieg poniżej 65 sekund.

Słabszy występ na tym dystansie zaliczyła Weronika Morusiewicz, która miała ósmy czas wśród startujących, ale po błędach na 6 i 7 płotku skończyła rywalizację dopiero z 17 czasem eliminacji.

- Tak to bywa jak za bardzo się chce – występ Weroniki skomentował trener Jutkiewicz. - Przed Weroniką w piątek eliminacje, a być może i coś więcej w biegu na 100 m ppł.

Trzecią z zawodniczek Hańczy startujących w Łodzi jest Kamila Turowicz. Podopieczna Karola Sikorskiego w eliminacjach rzutu oszczepem uzyskała najlepszy wynik w sezonie -  35,59 m – ale wystarczyło to do zajęcia 15 miejsca, a w pchnięciu kulą sklasyfikowana została na miejscu 18.

Wyniki suwalczanek:

Anna Gryc

400 m ppł. – el. 15 czas – 66.44 r. życ., FB – 2 (10 w klas. generalnej) – 65.58 r. życ. (4 pkt.)

Weronika Morusiewicz

400 m ppł.el. 17 czas – 66.79  (2 pkt.)

100 m ppł. - el. 19 czas - 15.77 (2 pkt.)

Kamila Turowicz

rzut oszczepem – el. 15 wynik - 35,59 (3 pkt.)

pchnięcie kulą – el. 18 wynik 11,27 (2 pkt.)

Łącznie zawodniczki Hańczy zdobyły 13 pkt. do klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży.