11.08.2016

Rio de Janeiro. Porażka debla Cwalina/Wacha

Od porażki 0:2 z koreańską parą Kim Gi Jung/Sa Rang Kim (numerem „3” na świecie) start na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro rozpoczęli badmintoniści, debel Adam Cwalina (SKB Litpol-Malow Suwałki)/Przemysław Wacha (Technik Głubczyce).

Mecz rozpoczął się o godz. 8:00 czasu brazylijskiego, a Polacy żeby zdążyć na czas na halę musieli wstać o 5:30. Może dlatego na początku meczu robili wrażenie ospałych. Inna sprawa, że podmuchy wiatru w hali (tak, tak w hali wiało), znosiły lotkę na boki i zanim nasi oswoili się z warunkami w jakich przyszło im rywalizować z Koreańczykami, ci prowadzili już 8:3, a po chwili 14:10 i 18:12. Pojedyncze punkty biało-czerwoni zdobywali po szybkich akcjach, których było jednak niezbyt wiele. Nic zatem dziwnego, że azjaci wygrali seta 21:14.

Po zmianie stron zobaczyliśmy odmieniony polski debel. Szybka gra naszej pary i błędy rywali sprawiły, że to biało-czerwoni prowadzili 5:3, 7:5 i 8:6. Koreańczycy szybko jednak nie tylko odrobili stratę, ale objęli prowadzenie 12:8. Nasi wprawdzie wyciągnęli na 12:13, ale na seriami zdobywane punkty przez rywali, Cwalina i Wacha odpowiadali pojedynczymi punktowymi akcjami. Ostatecznie drugiego seta przegrali 15:21, a mecz 0:2.

Kim Gi Jung/Sa Rang Kim to jedni z głównych faworytów nie tylko do wygrania grupy, ale też do medali w Rio.

W kolejnych meczach rywalami biało-czerwonych, których celem jest wywalczenie awansu do ćwierćfinału będą pary europejskie, a te, jak przed odlotem do Rio twierdził Adam Cwalina, są w ich zasięgu. Trzymamy kciuki.

Tak losowali i grali polscy badmintoniści:

gra podwójna mężczyzn rozgrywki grupowe (gr. C):

Adam Cwalina (SKB Litpol-Malow)/Przemysław Wacha (Technik Głubczyce) – 25 m-ce w rankingu światowym

Kim Gi Jung/Sa Rang Kim (3, Korea Południowa, 3 r. św.) 0:2 (14:21, 15:21)

12.08. g. 22:25 – Mathias Boe/Carsten Mogensten (Dania, 6. r.św.)

13.08. g. 20:30 – Marcus Ellis/Cris Langridge (Anglia, 22. r. św.)

zawodnicy Hubala Białystok:

gra pojedyncza mężczyzn gr. P;

Adrian Dziółko (58. r. św.)

12.08. g. 00:30 – Kevin Cordon (Gwatemala, 49. r. św.)

14.08. g. 01:25 – Chen Log (2, Chiny, 2. r. św.)

14:08. g. 20:55 – Niluka Karunarathe (Sri Lanka, 93. r. św.)

gra mieszana gr. B

Robert Mateusiak/Nadieżda Zięba (13. r. św.)

11.08. g. 21:40 – Joachim Fischer Nielsen/Christina Pedersen (4, Dania, 4. r. św.)

12.08. g. 13:25 – Xu Chen/Ma Jin (Chiny, 6. r. św.)

13.08. g. 15:45 – Chris Adcock/Gabrielle Adckock (Anglia, 7. r. św.)