12.12.2013

Sashina i męskie deble w półfinałach

W wieczornych półfinałach rozgrywanego w Rzymie turnieju XIII Italian International 2013 zobaczymy suwalską Francuzkę Sashinę Vignus Waran oraz suwalsko-głubczyckie deble Adam Cwalina/Przemysław Wacha (rozstawieni z 1) i Łukasz Moreń/Wojciech Szkudlarczyk (2). Do strefy medalowej nie zdołał przebić się w singlu Michał Rogalski (Hubal). Półfinaliści mają już minimum po 2.800 punktów. Sashina dostanie też premię w wysokości nie mniejszej niż 400 euro (jeśli przegra w półfinale). Deble na dewizowy zastrzyk przed świętami muszą powalczyć, bo w grach podwójnych płaci się dopiero za występ w finale.

W meczu Shasiny z Bułgarką Stojewą w I secie rywalka zawodniczki SKB Litpol-Malow prowadziła od 1:0 do 13:12. Wówczas swoją klasę pokazała Sashina, która zdobyła kolejnych dziewięć punktów i wygrała seta 21:13. Drugi bez historii, o czym najlepiej świadczy wynik 21:12 dla Sashiny

Rozstawiony z "2" debel Łukasz Moreń/Wojciech Szkudlarczyk stoczył bój z Australijczkami. W I secie walka lotka za lotkę trwała do staniu 18:18. Wówczas Polacy zdobyli dwa punkty i mieli lotkę setową. Tę jednak rywale obronili, ale przy drugiej byli już bezradni i set 21:19 dla biało-czerwonych. W partii drugiej nasi prowadzili od pierwszej lotki. Rywalom dwukrotnie udało się doprowadzić do remisu (3:3 i 4:4), ale na więcej nie mieli już szans. Od  11:9 przewaga pary suwalsko-głubczyckiej wzrosła do 18:9 i było jasne, że rywale mogą liczyć jedynie na pojedyncze punkty. Tak się stało, zdobyli dwa i set 21:10 dla Morenia i Szkudlarczyka.

Od prowadzenia 5:0 pierwszego seta pojedynku z Duńczykami rozpoczął rozstawiony z "1" debel Adam Cwalina/Przemysław Wacha. Rywale wyciągnęli wprawdzie na 8:5, ale na przerwę pary schodziły przy prowadzeniu Polaków 11:5, których przewaga wzrosła szybko do 16:8. Ostatecznie, po 13 minutach, set 21:13.
Drugiego seta lepiej zaczęli Duńczycy, którzy prowadzili 1:0 i 4:2. Ale kolejnych 9 punktów zdobyli Polacy i to oni schodzili na przerwę prowadząc 11:4. Przerwa fatalnie wpłynęła na naszą parę, a mobilizująco na rywali, którzy zmniejszyli stratę do Polaków do 2 punktów (10:12). Po serwisach Adama Cwaliny nasi odskoczyli na 17:11, aby za chwilę stracić kolejne punkty (17:14; 18:16). Nerwowa końcówkę lepiej wytrzymali Polacy, którzy po 21 minutach wygrali seta 21:16, a po 34 mecz 2:0.