26.04.2024

Sejneńskie siatkarki w finałach mistrzostw województwa szkół podstawowych i dwójek

Sukcesem siatkarek SAS Sejny zakończył się półfinałowy turniej szkół podstawowych województwa podlaskiego.

Dziewczyny awansowały do najlepszej czwórki wygrywając z SP 4 Bielsk Podlaski 2:0 i SP 4 Zambrów 2:0. Ostatni mecz przegrały z SP 26 Białystok 0:2

Oprócz sejnianek i SP 26 Białystok, w najlepszej czwórce znalazły się SP 9 Białystok i SP Uhowo.

- Zrobimy wszystko żeby z turnieju finałowego wrócić z medalem – deklarują siatkarki.

W ostatnią niedzielę w Mońkach został rozegrany także półfinał Mistrzostw Województwa Podlaskiego Kinder Joy of Moving w kategorii dwójki.

W turnieju uczestniczyło 16 najlepszych zespołów wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Wśród nich trzy zespoły SAS Sejny, prowadzone przez trenerow Wiolettę Rapczyńską i Jacka Zajkowskiego.

Po zaciętych meczach została wyłoniona ósemka, która  awansowała do turnieju finałowego. W niej  znalazły się dwa sejneńskie zespoły: SAS Sejny I – Ola Jasińska i Hania Siemienkiewicz oraz SAS Sejny II- Emilka Lauda i Oliwka Moroz.

Trzeci sejneński zespół zajął miejsca 9-10. Do upragnionego awansu Ewie Andruszkiewicz i Ani Luto zabrakło jednego wygranego meczu.

Oprócz sejneńskich siatkarek w finałowej ósemce znalazły się dwa zespoły z Moniek, BAS 9 Białystok I, BAS 34 Białystok I, Bielsk Podlaski I i BAS 26 Białystok I.

Wielki finał odbędzie się 18 maja w hali Suwałki Arena w Suwałkach. Trzy pierwsze zespoły  pod koniec czerwca pojadą na Mistrzostwa Polski do Katowic.

Źródło i fot: SAS Sejny