24.02.2021

Sejny. Duży sukces dziewcząt z Sejneńskiej Akademii Siatkówki [zdjęcia]

W miniony weekend zakończono pierwszą fazę Mistrzostw Województwa Podlaskiego Młodziczek. Do rozgrywek przystąpiło 12 drużyn.

Sejneńska Akademia Siatkówki rozegrała sześć turniejów z udziałem dwóch zespołów SAS-u.

Pierwszy zespół w składzie: Zuzia Rapczyńska, Natalia Pietruszkiewicz, Wiktoria Tujakowska, Ania Niechciałkowska, Klaudia Budowicz, Ania Zaborowska, Ola Linkiewicz, Klaudia Połuboczek i Lena Matyszewska wygrał wszystkie mecze i będzie gospodarzem turnieju finałowego.

Oprócz zespołu z Sejn o medale walczyć będą: KS BAS Białystok, Rekord Zambrów i Set Wasilków.

Drugi młodszy zespół z Sejn zakończył rozgrywki z pięcioma zwycięstwami i sześcioma porażkami. Z turnieju na turnieju gra drugiego zespołu wyglądała coraz lepiej. Był blisko sprawienia dwóch wielkich niespodzianek. W meczu z Olimpikiem Mońki przegrał 2-1.W trzecim secie prowadził 9-4 i przegrał 15-12.W ostatnim turnieju wygrał pierwszego seta z finalistą rozgrywek Setem Wasilków, w drugim prowadził 18-12, jednak też przegrał 2-1

Dzięki tegorocznym rozgrywkom zespół z Sejn zebrał sporo doświadczenia, które zaprocentuje w przyszłorocznych rozgrywkach. Jeżeli nic się nie zmieni w zaangażowaniu dziewczyn w przyszłym roku to powalczą o medale.

Przed drugim zespołem turniej w Bielsku Podlaskim i walka o miejsca 5-8.

Oprócz zespołu z Sejn i gospodarzy w turnieju wystąpi jeszcze Olimpik Mońki i UKS 21 Białystok. W turnieju o miejsca 9-12 wystąpią zespoły z Siemiatycz, Płociczna –Tartak, Szepietowa i Łomży.

SAS II reprezentowały: Blanka Bombola, Alina Staśkiel, Inga Nowalska, Gabrysia Madejska, Patrycja Turowicz, Oliwia Andruczyk, Benia Jedynasty, Nikola Grzędzińska, Gabrysia Moroz,Weronika Prolejko, Asia Ramotowska, Karolina Gryziewicz i Amelka Pawlukowska. Trenerem obu zespołów jest Jacek Zajkowski.

Przypomnijmy, że juniorki Sejneńskiej Akademii Siatkówki zdobyły pod koniec stycznia br. złoty medal Mistrzostw Województwa Podlaskiego.

Pomysł na ten zespół zrodził się we wrześniu ub. roku. Trzon zespołu stanowiły doświadczone zawodniczki: Weronika Forencewicz, Ola Luty, Oliwia Rapczyńska i Patrycja Januszko. Do nich dołączyły o kilka lat młodsze Wiola Namiotkiewicz, Karolina Pankiewicz, Zuzia Rapczyńska, Natalka Pietruszkiewicz, Ania Niechciałkowska, Ania Zaborowska, Klaudia Budowicz, Ola Linkiewicz, Wiktoria Bujakowska Klaudia Połuboczek i Lena Matyszewska.

Pomysł okazał się strzałem w "10". Nikt nie stawiał na ten zespół, a mimo tego dziewczyny zdobyły złoty medal z kompletem zwycięstw.