23.07.2022

Sejny. Młode siatkarki wywalczyły brąz w Starym Sączu [zdjęcia]

W dniach 15-17 lipca na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu odbyła się Olimpiada Młodzieży w siatkówce plażowej kobiet. O miejsce na podium w finałowym turnieju walczyło 16 par juniorek młodszych z każdego województwa.

Województwo podlaskie reprezentowały młode siatkarki z Sejneńskiej Akademii Siatkarki w Sejnach. Odniosły ogromny sukces. Brąz wywalczyła para Zuzanna Rapczyńska  i Paulina Łabuz, a Ania Niechciałkowska i Emilka Pietruszkiewicz 9. miejsce. W punktacji drużynowej zespół SAS Sejny zajął drugie miejsce w Polsce. GRATULUJEMY!

W meczu finałowym para z województwa lubelskiego: Czuryło Julia i Radelczuk Julia (UKS Tempo-Chełm) zmierzyła się z duetem z województwa śląskiego: Caputa Oliwia i Malkiewicz Emilia (TS Stal Śrubiarnia). Lepsze po dwóch setach okazały się dziewczyny z lubelskiego zdobywając złote medale. Srebrne krążki powędrowały do duetu ze Śląska. Na czwartym miejscu uplasowały się Urbańska Aleksandra i Woźniak Aleksandra z UKS Gdyńska Akademia Siatkówki.

Siatkarki - juniorki z Sejn już od lat plasują się wysoko w regionalnych i ogólnokrajowych rozgrywkach.

Np. 2021 i 2022 roku zdobyły złote medale Mistrzostw Województwa Podlaskiego. W tym roku w tych rozgrywkach Sejneńską Akademię Siatkówki reprezentowały: Oliwia Rapczyńska, Patrycja Januszko, Wioletta Namiotkiewicz, Karolina Pankiewicz, Wiktoria Tujakowska, Anna Zaborowska, Klaudia Połuboczek, Anna Niechciałkowska, Aleksandra Linkiewicz, Klaudia Budowicz, Blanka Bombola, Alina Staśkiel, Inga Nowalska, Oliwia Andruczyk.

A takie trofea siatkarki z Sejn zdobywały w czerwcu 2022r:

W dniu 15.06.2022 na boiskach do piłki siatkowej plażowej w Hajnówce rozegrano Mistrzostwa woj. podlaskiego juniorek. W zawodach wystartowała rekordowa liczba 17 par reprezentujących różne kluby.

NAJLEPSZA TRÓJKA RYWALIZACJI:

Rapczyńska Zuzanna /Łabuz Paulina SAS Sejny

Pietruszkiewicz Emila /Niechciałowska Emilia SAS Sejny

Maja Karwowska /Katarzyna Kisielswska UKS Olimpik Mońki

MISTRZOSTWA WOJ. PODLASKIEGO MŁODZICZEK W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

W dniu 14. 06.2022 na boiskach do piłki siatkowej plażowej przy SP 2 w Mońkach rozegrano Mistrzostwa woj. podlaskiego młodziczek. W zawodach wystartowała rekordowa liczba 16 par reprezentujących różne kluby.

Nowalska Inga / Staśkiel Alicja SAS Sejny

Toch Hanna / Naumuczyk Kornelia MOSiR Bielsk Podlaski

Perzyk Hanna /Babińczyk Hanna UKS SET Wasilków

MISTRZOSTWA WOJ. PODLASKIEGO KADETEK

W dniu 13.06.2022 na boiskach do piłki siatkowej plażowej przy SP 2 w Mońkach rozegrano Mistrzostwa woj. podlaskiego kadetek. W zawodach wystartowała rekordowa liczba par 13 pary reprezentujące różne kluby. Sejnianki zajęły wówczas całe podium!.