28.03.2016

Siatkarki SAS Sejny mistrzyniami województwa

Zawodniczki Sejneńskiej Akademii Siatkarskiej prowadzone przez Jacka Zajkowskiego i Bartosza Tomczyka wywalczyły tytuł mistrzyń województwa podlaskiego w kategorii młodziczek. Sejny lub Giby będą gospodarzem zaplanowanego na 8-10.04. turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski.

- W finałowym turnieju w Białymstoku pokonaliśmy po 2:1 BAS Białystok III i Gim-Net Mońki oraz 2:0 BAS Białystok I. Zajęliśmy pierwsze miejsce chociaż mieliśmy najmłodszą drużynę w finale. Młodziczki to rocznik 2001 i młodsze, a w moim zespole z 2001 rocznika grały tylko trzy dziewczyny. Nagrodą za mistrzostwo były nie tylko medale i puchar ale też rola gospodarza ćwierćfinału, w  którym spotkamy się z Szóstką TPS Biała Podlaska, Nike Otsrołęka, Pałacem Bydgoszcz, Foto Ola Ostróda i Gim-Netem Mońki – opowiada Jacek Zajkowski, trener SAS Sejny, twórca sukcesów sejneńskiej dziewczęcej siatkówki.

Mistrzostwo województwa wywalczyła drużyna w składzie: Ewa Jarzembowicz, Magdalena Bednarska, Aleksandra Wieczorek, Julia Jeżewska, Weronika Forencewicz, Gabriela Gibas, Patrycja Jnauszko (libero), Kinga Pawełek, Julia Maksimopwicz, Klaudia Ogurkis, Gabriela Ogurkis; trenerzy Jacek Zajkowski i Bartosz Tomczyk.

Dodajmy, że z Sejn do młodzieżowych drużyn grającego w Orlen Lidze Pałacu Bydgoszcz trafiły Kasia Popiel i Patrycja Jakubowska, a w kręgu zainteresowań młodzieżowych ośrodków w kraju jest kilka zawodniczek.

Trzymamy kciuki za sejnianiki w turnieju ćwierćfinałowym.

Niewątpliwą trakcją dla siatkarek z rocznika 2002 i młodsze będzie udział w turnieju w ... Moskwie, w którym wystąpią też ekipy z Finlandii, Kazachstanu, Azejberdżanu, Gruzji, Estonii, Białorusi i Rosji. Ekipa SAS Sejny jest jedyną polską drużyną zaproszoną do stolicy Rosji. Turniej rozegrany zostanie w dniach 8-12.05., a w programie pobytu siatkarek są też zwiedzanie Moskwy i obecność na Placu Czerwonym, na defiladzie z okazji 61 rocznicy zakończenia II wojny światowej.