19.02.2014

Siatkarze z SP 10 zagrają o medale

W SP 10 w Suwałkach rozegrano turniej grupy B mistrzostw województwa podlaskiego SZS w piłce siatkowej chłopców ze szkół podstawowych. Awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w Białymstoku wywalczyły dwa najlepsze zespoły: SP 10 Suwałki i SP 21 Białystok. W bezpośrednim meczu suwalczanie wygrali 2:1.

W tej kategorii wiekowej gra się czwórkami, ale drużyna składa się z dwóch czwórek plus zawodnik rezerwowy. Przed meczem losowo wybiera się czwórkę, która wyjdzie na parkiet..

W suwalskim turnieju podopieczni Bartosza Jasińskiego, siatkarze SP 10, pokonali po 2:0 SP 1 Mońki i SP 37 Białystok oraz 2:1 SP 21 Białystok. W końcowej klasyfikacji zwyciężyła drużyna SP 10 Suwałki, przed SP 21 Białystok - obie awnasowały do ścisłego finału, SP 1 Mońki i SP 37 Białystok.

- Tak się złożyło, że z czterech najmocniejszych drużyn w województwie w tej kategorii wiekowej, trzy zagrały u nas - mówi Bartosz Jasiński, trener siatkarzy SP 10. - Ta trójka to my, SP 21 Białystok i SP 1 Mońki. W grupie A zdecydowanie najmocniejszym zespołem jest białostocka SP 12. Finałowy turniej rozpoczniemy meczem z drugą drużyną  z grupy A i raczej nie powinniśmy mieć problemu z awansem do ścisłego finału. Przed rokiem zdobyliśmy wicemistrzostwo województwa przegrywając decydujący mecz z SP 15 Białystok, której w tej edycji nie ma nawet w ósemce. Stawiam na finał SP 10 Suwałki z jedną z białotsockich szkół 12 lub 21.

W tej kategorii wiekowej nie gra sę o medale mistrzostw Polski. Ale w Głubczycach odbywa się nieoficjalny turniej z udziałem mistrzów wszystkich województw. Być może w tym roku zagra w nim ekipa SP 10 Suwałki prowadzona przez Bratosza Jasińskiego.

W suwalskim turnieju SP 10 reprezentowali: Jakub Hołubowicz, Jakub Zdancewicz, Damian Krakowski, Jakub Żuchowski, Jakub Stodruch oraz Michał Jurewicz, Grzegorz Zawadzki, Patryk Kawko, Bartosz Nowialis i Tomasz Zakrzewski.