20.05.2016

Siatkówka- MP Młodzików. Fantastyczny start SUKSS

Od zwycięstw po 2:0 z broniącym mistrzowskiego tytułu Jastrzębskim Węglem i Metrem Warszawa rywalizację w gr. B Finału Mistrzostw Polski Młodzików w Człuchowie rozpoczęli siatkarze SUKSS Suwałki. Podopiecznym Bartosza Jasińskiego i Artura Łabacza awans do półfinału zapewni wygranie jednego seta w sobotnim meczu z Trójką Nakło, z którą suwalczanie wygrali w półfinale.

- Chłopcy zagrali tak, jak tego oczekiwałem: mocna zagrywka, szybkie rozegranie i atak plus pewna gra na siatce. W zasadzie oba mecze z Jastrzębskim Węglem i Metrem miały podobny przebieg, co widać po wynikach w setach. Te spotkania już za nami, zapominamy o nich i jutro zaczynamy mistrzostwa od początku. Jest szansa na dobry, a może nawet bardzo dobry wynik, a od nas i tylko do nas zależy czy ją wykorzystamy. Zrobimy wszystko, żeby tak było – piątkowe mecze podsumował Bartosz Jasiński, trener SUKSS.

Przypomnijmy zatem, że największy sukces w historii suwalskiej młodzieżowej siatkówki to brązowy medal młodzików, m.in. z Bartoszem Jasińskim i Wojciechem Winnikiem w składzie, na Mistrzostwach Polski w roku 1999 w ... Suwałkach.

Piątek

Metro – Trójka  2:1 (11:25, 25:21, 15:9)

SUKSS – Jastrzębski Węgiel  2:0 (25:16, 25:16)

MVP: J. Hołubowicz

Trójka – Jastrzębski Węgiel  2:1 (25:27, 25:20, 15:13)

Grupa A:

RCS Radom - AZS 2020 Częstochowa 2:1 (23:25, 25:20, 15:9)

AKS V LO Rzeszów - TREFL GDAŃSK SA 2:0 (25:19, 25:19)

Trefl Gdańsk S.A. - AZS 2020 Częstochowa 2:0 (21:25, 26:28)

AKS V LO Rzeszów - RCS Radom 2:0 (25:21, 25:17)

g. 11:30 zwycięzcy meczu 3 i 4 grają o I i II miejsce

Drużyna, która zajmie pierwsze miejsce w turnieju zdobywa tytuł Mistrza Polski Młodzików, złote medale oraz nagrodę pieniężną w wysokości 3 000 zł, drugie miejsce w turnieju – tytuł Wicemistrza Polski Młodzików, srebrne medale oraz nagrodę pieniężną w wysokości 2 000,00 zł a drużyna, która zajmie trzecie miejsce – medale brązowe oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1 000,00 zł. Zespoły które wywalczą miejsca premiowane nagrodą pieniężną zobowiązane są do wystawienia noty obciążeniowej na Polski Związek Piłki Siatkowej.