17.01.2016

Siatkówka juniorek. Brąz juniorek Sprintu, odznaczenia dla działaczy

Zespół Szkół Płociczno-Tartak i tamtejszy UKS Sprint byli gospodarzami finałowego turnieju Mistrzostw Województwa Podlaskiego w piłce siatkowej juniorek. Zdecydowanie najlepsze były białostoczanki, które pewnie zdobyły złoto, ale trzecie miejsce, także premiowane awansem do ćwierćfinału MP, wywalczyły siatkarki Sprintu, podopieczne Marka Klimaszewskiego.

Awans do 1/4 finału Mistrzostw Polski wywalczyły trzy pierwsze zespoły. Sprinterki w dniach 25-28.02 zagrają w turnieju, którego gospodarzem będzie mistrz województwa podlaskiego – BAS Białystok, a stawkę uzupełnią wicemistrz mazowieckiego, druga drużyna z warmińsko-mazurskiego oraz trzecie drużyny z kujawsko-pomorskiego i lubelskiego.

Z satysfakcją dodajemy, że działacze UKS Sprint zostali docenieni przez Polski Związek Piłki siatkowej. Katarzyna Gałaszewska i Andrzej Kolenkiewicz otrzymali Medal Okolicznościowy 80-lecia PZPS za zasługi dla rozwoju siatkówki w Polsce, a trener Marek Klimaszewski odznaczony został Złotą Honorową Odznakę PZPS i otrzymał replikę złotego medalu Mistrzostw Świata w piłce siatkowej. Gratulujemy!