21.08.2016

Siatkówka plażowa. GP Suwałk dla par Stepko/Pietraszewska i Szwejkowski/Zaborowski [zdjęcia]

W sobotnim finałowym turnieju Grand Prix Suwałk 2016 w plażowej piłce siatkowej wystąpiło tylko 13 par (7 kobiety i 6 mężczyźni).Nagrody za zwycięstwo w cyklu turniejów odebrały pary Katarzyna Stepko/Urszula Pietraszewska i Mateusz Szwejkowski/Wojciech Zaborowski, chociaż to nie one triumfowały w ostatnim turnieju.

W finale turnieju kobiet Aleksandra Bieryło/Beata Strękowska pokonały 2:1 (15:10, 3:15, 15:5) Dorotę Auron/Wiolettę Rapczyńską, ale obie pary dzięki awansowi do finału w końcowej klasyfikacji przesunęły się na premiowane miejca.

W półfinałach Aleksandra Bieryło/Beata Strękowska wygrały 2:0 (15;13, 15:8) z Magdaleną Gałaszewską/Anną Sucharzewską, a Dorota Auron/Wioletta Rapczyńska także 2:0 16;14, 15:11) pokonały parę Katarzyna Stepko/Urszula Pietraszewska.W meczu o trzecie miejsce Magdalena Gałaszewska/Anna Sucharzewska - Katarzyna Stepko/Urszula Pietraszewska 2:1 (12:15, 15:11, 15:12.

Końcowa klasyfikacja trzeciego turnieju:

1. Aleksandra Bieryło/Beata Strękowska

2. Dorota Auron/Wioletta Rapczyńska

3. Magdalena Gałaszewska/Anna Sucharzewska

4. Katarzyna Stepko/Urszula Pietraszewska

W finale trzeciego turnieju w kat. mężczyzn Deivydads Raibikis/Edvinas Vaskelis wygrali 2:1 (9:15, 16:14, 15:8) z I-ligowcami ze Ślepska Suwałki parą Łukasz Rudzewicz/Kamil Skrzypkowski, dzięki czemu awansowali do najlepszej czwórki cyklu GP.

W meczu o miejsca 3-4  Mateusz Szwejkowski/Wojciech Zaborowski pokonali 2:0 (15:8, 15:8) parę Tomasz Wasilewski/Mateusz Waszkiewicz.W półfinałach Raibikis.Vaskelis wygrali 2:0 (15:8,15:10) z Wasilewskim/Waszkiewiczem, a Rudzewicz/Skrzypkowski także 2:0 (15:13, 15:10) ze Szwejkowskim/Zaborowskim.

1. Deivydads Raibikis/Edvinas Vaskelis

2. Łukasz Rudzewicz/Kamil Skrzypkowski

3. Mateusz Szwejkowski/Wojciech Zaborowski

4. Tomasz Wasilewski/Mateusz Waszkiewicz

Finałowy turniej podsumował i nagrody najlepszym parom wręczył prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, który zapewnił, żę w przyszłorocznym cyklu turniejów pula nagród wzrośnie do... – ale tego już prezydent nie zdradził.