28.02.2020

Siatkówka. Pomimo porażki awans SUKSS Suwałki do półfinału grupy 7. Mistrzostw Polski Kadetów [foto]

Porażką 1:3 zakończył się drugi mecz siatkarzy SUKSS Suwałki w gr. A ćwierćfinału Mistrzostw Polski Kadetów. Podopieczni Artura Łabacza musieli uznać wyższość ekipy Plas Warszawa. Wygrany set zapewnił jednak suwalczanom awans do półfinału grupy.

- Zabrakło zimnej głowy, w czwartym secie do 20 punktów mieliśmy cztery punkty przewagi i błyskawicznie ją roztrwoniliśmy. Błędy w przyjęciu, asy serwisowe rywali, mój zespół się zagrzał, a raczej przegrzał, emocji nie ostudziły nawet przerwy i rywale dopięli swego.

Ekipa z Warszawy w półfinale zagra z drugim zespołem z grupy B, a my ze zwycięzcą grupy B czyli Energetykiem Poznań. Awans do półfinału mistrzostw jest jeszcze w zasięgu SUKSS, ale chłopcy Artura Łabacza muszą pokonać najlepszy zespół Energetyka Poznań.