21.04.2016

Siatkówka. Strażacy z dolnośląskiego mistrzami, z podlaskiego wicemistrzami Polski [zdjęcia]

XXXIII Mistrzostwa Polski Strażaków w Piłce Siatkowej przyniosły kilka niespodzianek. Najważniejszą była przegrana w półfinale obrońców mistrzowskiego tytułu ekipy z województwa śląskiego z aktualnym wówczas wicemistrzem ekipą z podlaskiego. W finale podlaskie musiało uznać wyższość rywali z dolnośląskiego.

Finał stał na wysokim poziomie i licznym kibicom dostarczył masę emocji. Sprawdziło się też w nim siatkarskie powiedzenie "kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3". Siatkarze z podlaskiego pierwsze dwa sety wygrali po fantastycznej walce w stosunku 30:28. I kiedy wydawało się, ze „są już w ogródku i witają się z gąską”, ta im uciekła. Dwa następne sety dla dolnośląskiego i mistrza miał wyłonić tie break. W nim gospodarze obronili dwie piłki meczowe, ale trzecią przegrali, a zatem seta 13:15 i mecz 2:3.

Marzenia o mistrzostwie Polski trzeba zatem odłożyć na następny rok. Szkoda, bo szczęście było blisko, bardzo blisko. Na pocieszenie zostały trzy nagrody indywidualne.

Ciekawy był też mecz pokazowy, w którym I-ligowy Ślepsk, grając  w eksperymentalnym składzie, pokonał 2:0 (15:13, 15:12) ekipę gwiazd PSP.

Drużyny zagrały w składach:

Ślepsk: Dima Skoryy, Vitalij Szczytkov, Paweł Pietkiewicz, Kamil Lewiński, Maciej Mendak, Tomasz Wasilewski i ... Mateusz Aleksandrowicz.

Gwiazdy PSP: Bogdan Lazurek, Paweł Raniszewski, Piotr Klimas, Michał Nalborski  (opolskie), Mariusz Jajus, Damian Miller, Jacek Pić, Damian Zborowski, Mateusz Auguścik  (śląskie), Mariusz Szlejter, Sławomir Gołębski, Roman Roszkowski (podlaskie), Michał Patrykiewicz, Paweł Ciemny (dolnośląskie), Kamil Wójcik (łódzkie), Tomasz Belczyk (SGSP); trenerzy: Andrzej Koc (podlaskie) i Adam Kurek (opolskie)

W zespole Ślepska zagrał Mateusz Aleksandrowicz, który w ten spoób spełnił swoje marzenie o grze w tym zespole:

- Trzy miesiące trenowałem w Ślepsku, ale nie udało mi się w nim zagrać nawet minuty. Marzyłem, żeby chociaż raz, nawet na krótko, założyć koszulkę Ślepska i zagrać w niej w meczu. I marzenie się spełniło - po meczu mówił wzruszony "Aleks" czyli Mateusz Aleksandrowicz.

Dodajmy, że Mateusz, który wszedł na boisko w drugim secie z czterech ataków trzy zakończył zdobyciem punktów. GRATULUJEMY!!!

W uroczystości zakończenia mistrzostw udział wzięli m.in. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Leszek Suski, Podlaski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Jarosław Wendt, a także przedstawiciel władz samorządowych, sponsorów oraz prezes MKS Ślepsk Suwałki Wojciech Winnik.

Komplet wyników:

Eliminacje gr. A:

Podlaskie – Lubelskie 2:0 (25:16, 25:18)

Dolnośląskie – Łódzkie 2:1 (23:25, 25:18, 15:10)

Podlaskie – Dolnośląskie 2:1 (26:24, 22:25, 15:12)

Lubelskie – Łódzkie 0:2 (16:25, 15:25)

Podlaskie – Łódzkie  2:0 (25:19, 25:21)

Lubelskie – Dolnośląskie 0:2 (19:25, 10:25)

1. Podlaskie        3 6 6:1

2. Dolnośląskie  3 5 5:3

3. Łódzkie            3 4 3:4

4. Lubelskie        3 3 0:6

Gr. B

Śląskie – SGSP 2:0 (25:18, 25:12)

Lubuskie – Opolskie 1:2 (16:25, 25:16, 20:22)

Śląskie – Lubuskie 2:0 (25:13; 25:15)

SGSP – Opolskie 1:2 (15:25, 25:15, 12:15)

Śląskie – Opolskie 1:2 (17:25, 25:14, 9:25)

SGSP – Lubuskie 1:2 (25:14, 19:25, 5:15)

1. Opolskie 3 6 6:3 4

2. Śląskie    3 5 5:2

3. Lubuskie 3 4 3:5

4. SGSP      3 3 2:6

FAZA PUCHAROWA

I półfinał: Podlaskie – Śląskie 2:0 (26:24, 25:22)

II półfinał: Opolskie – Dolnośląskie 1:2 (25:28, 20:25, 11:15)

mecz o miejsca 7 – 8: Lubelskie – SGSP Warszawa 2:0 (25:19, 25:17)

mecz o miejsca 5 – 6: Łódzkie – Lubuskie 2:0 (25:15, 25:13)

mecz o miejsca 3 – 4: Śląskie – Opolskie 2:0 (25:14, 25:13)

mecz finałowy Mistrzostw Polski: Podlaskie – Dolnośląskie 2:3 (30:28, 30:28,18:25, 21:25, 13:15)

mecz towarzyski Gwiazdy Państwowej Straży Pożarnej ŚLEPSK Suwałki 0:2 (13:15, 12:15)