15.05.2019

Siatkówka. Suwalski zespół ALP & Straż mistrzem województwa amatorskich lig [zdjęcia]

Osiem najlepszych drużyn amatorskich lig siatkówki z Suwałk, Augustowa i Białegostoku walczyło w hali OSiR o mistrzostwo województwa. Wygrała ekipa ALP @ Straż Suwałki z Dimą Skorijem na czele.

Dima Skorij grał kiedyś w PlusLidze w Treflu Gdańsk, nie brakowało byłych zawodników pierwszoligowego Ślepska Suwałki. Mistrzostwa, choć amatorskie, stały na wysokim poziomie sportowym.

Już mecze w grupach pokazały, że walka o medale będzie bardzo zacięta, a o końcowym triumfie zadecydują detale. W grupie A najlepsi okazali się siatkarze Neobrand Volley Białystok i 14 Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej Suwałki. Trzecie miejsce przypadło Stoczni Jachtowej Ślepsk Augustów, a czwarte drużynie Volley Augustów.

W grupie B zwyciężyły drużyny ALP & Straż Suwałki oraz BLS Oldboje Białystok, które później zmierzyły się w wielkim finale. Trzecie miejsce w tej grupie zajął Team Suwałki, a Sponsorzy Augustów uplasowali się na czwartej pozycji.

W meczu o 7. miejsce siatkarze Volley Augustów pokonali Sponsorów Augustów 2:1. Młodzi, ale niesamowicie ambitni siatkarze Volleya pokazali charakter, broniąc kilka piłek meczowych.

W równolegle rozegranym spotkaniu o 5. miejsce nie brakowało zwrotów akcji i pogoni za wynikiem. Górę wzięło doświadczenie zawodników Stoczni Jachtowej Ślepsk Augustów, którzy pokonali Team Suwałki.

W walce o brązowy medal po obu stronach siatki stanęły zespoły Neobrand Volley Białystok oraz 14 Dywizjon Artylerii Przeciwpancernej. Mecz stał na wysokim i wyrównanym poziomie sportowym, ale z najniższego miejsca na podium cieszyli się białostoczanie, którzy zwyciężyli 2:0.

W drodze do finału Neobrand uległ drużynie BLS Oldboje, natomiast 14 Dywizjon musiał uznać wyższość zespołu ALP and Straż.

Finał i mecz o złoty medal Mistrzostw Województwa Podlaskiego Amatorskich Lig Piłki Siatkowej był znakomitą okazją do rewanżu dla zawodników BLS Oldboje, którzy w grupowym przegrali z ALP & Straż 1:2. „Strażacy” pokazali jednak charakter i ponownie pokonali białostoczan po wyrównanym boju 2:1. Radości z odniesionego zwycięstwa nie było końca, gdyż suwalscy siatkarze zapisali na swoim koncie kolejny tytuł mistrzowski, tym razem na skalę województwa.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. ALP & STRAŻ
2. BLS OLDBOJE
3. NEOBRAND VOLLEY BIAŁYSTOK
4. 14 DYWIZJON ARTYLERII PRZECIWPANCERNEJ
5. STOCZNIA JACHTOWA ŚLEPSK AUGUSTÓW
6. TEAM SUWAŁKI
7. VOLLEY AUGUSTÓW
8. SPONSORZY AUGUSTÓW

Nagrody indywidualne:
MVP  – Dima Skorij
Najlepszy atakujący – Patryk Piszczatowski
Najlepszy zagrywający – Łukasz Kruk
Najlepszy rozgrywający – Piotr Andraka
Najlepszy broniący – Damian Załęski

Patronat honorowy: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Suwałk
Organizatorzy: MKS Ślepsk Malow Suwałki, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach

Źródlo: MKS Ślepsk Malow Suwałki  

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.30.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.15% 4.3925 4.4813
USD 0.62% 3.9791 4.0595
GBP 0.39% 4.8884 4.9872
CHF 0.42% 4.1100 4.1930
Dodaj nowe ogoszenie