29.05.2017

Siatkówka. Złoci i srebrni Franciszkanie [zdjęcia]

Drużyny z franciszkańskiej parafii pw. Bożego Ciała w Suwałkach w kat. szkół ponadgimnazjalnych i parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Raczkach w kat. gimnazjów (2. m-ce dla parafii pw. Bożego Ciała) triumfowały w rozegranych na hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Suwałkach II Młodzieżowych Mistrzostwach Diecezji Ełckiej w piłce siatkowej o Puchar Ks. Bpa Romualda Kamińskiego.

Organizatorem mistrzostw był o. Jacek Szczepanik, franciszkanin pracujący w parafii. parafii pw. Bożego Ciała, a Honorowy Patronat nad mistrzostwami sprawował Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz..   

Przed rozgrywkami uczestnicy mistrzostw wzięli udział we mszy świętej w kościele pw. Bożego Ciała, której przewodniczył ks. Albert Szwaczek z parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Raczkach – opiekun obrońców tytułu mistrzowskiego z zeszłego roku. Zgromadzonych powitał gwardian klasztoru Ojców Franciszkanów i jednocześnie proboszcz parafii Bożego Ciała o. Janusz Siwicki, a okolicznościowe kazanie wygłosił o. Jacek Szczepanik, pomysłodawca i organizator turnieju.

- Jestem pod wrażeniem pewnego cytatu: „Kto nie chce szuka powodu, kto chce szuka sposobu”.  Gdybyście zapytali innych dlaczego dzisiaj nie przybyli, to usłyszelibyście różne „powody”. Patrząc na Was widzę, że znaleźliście sposoby, aby tutaj dotrzeć. I to jest najważniejsze, aby umieć realizować swoje pasje, pokonując trudności, zniechęcenie – zwracając się do młodych sportowców mówił o. J. Szczepanik.

O kolejności na podium w kat. licealistów zdecydował ostatni mecz turnieju, w którym obrońcy tytułu (drużyna z Raczek) ulegli zespołowi złożonemu z zawodników SUKS Suwałki i zawodniczek z … Gołdapi grających w barwach parafii pw. św. Kazimierza Królewicza.

W grupie licealistów mistrzostwo zdobyła drużyna młodzieży franciszkańskiej, która wygrała wszystkie mecze w grupie. W młodszej grupie tryumfowały zawodniczki z Raczek wyprzedzając dziewczęta z parafii Bożego Ciała.

Ostateczna klasyfikacja na podium:

Młodzież licealna (miksty - rocznik 1998 i młodsi):

1. Parafia pw. Bożego Ciała w Suwałkach

2. Parafia pw. św. Kazimierza w Suwałkach

3. Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Raczkach

 Gimnazjum (dziewczęta rocznik 2001 i młodsze):

1. Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Raczkach

2. Parafia pw. Bożego Ciała w Suwałkach

3. Parafia pw. Ducha Świętego w Kaletniku

Na uwagę zasłużył wspólny zespół harcerek i harcerzy ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej i Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Suwałki. Tak stworzony team w kat. licealistów znalazł się tuż za podium, co świadczy o dużym potencjale drużyny.

Kapitanowie trzech pierwszych drużyn w każdej kategorii odebrali puchary, a wszyscy zawodnicy medale. Zespoły spoza podium otrzymały okolicznościowe statuetki. Wszyscy uczestnicy otrzymali ufundowane przez prezydenta Suwałk okolicznościowe gadżety z logo miasta: koszulki, torby, piłki, przewodniki i inne.

Główną nagrodę – Puchar Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego za zwycięstwo w turnieju otrzymali mistrzowie z parafii franciszkańskiej.

Nagrodą MVP została uhonorowana zawodniczka z Raczek Aneta Harasim, u której doceniono młody wiek (najmłodsza zawodniczka w kategorii licealistów) oraz status amatorki o dużym potencjale.

Mistrzostwa były okazją do ponownego świetnego zaprezentowania się młodzieży trenowanej przez o. Jacka Szczepanika, dla którego jest to już trzeci mistrzowski i piąty wicemistrzowski tytuł w ciągu czterech lat od pierwszego zwycięstwa.

Składy drużyn franiszkańskich:

Licealiści: Martyna Augustynowicz, Paulina Gałażyn, Katarzyna Kopiczko, Michał Sobolewski, Magdalena Szeszko, Joanna Wasilewska, Mateusz Wasilewski, Piotr Wasilewski

 

Gimnazjalistki: Ida Fiodorow, Gabriela Gorszewska, Aleksandra Iwanicka, Katarzyna Kordowska, Magdalena Kraczaj, Lidia Samulewicz, Julia Strecha, Wiktoria Tomkiewicz.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Ślepsk Malow Suwałki


PGE Skra Bełchatów

29.02.2024
17:00

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.29.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
29.02.2024

KIEROWCA C+E

28.02.2024

szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie